reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowy miernik Televes H30C-F

dodano: 2022-12-08 19:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Televes

Miernik Televes H30Crystal H30C-F 360px H30Crystal stanowi rozszerzenie serii przenośnych i kompaktowych mierników Televes z serii H30 o wysoką wydajność pomiarów optycznych. Jego zdolność do analizowania sieci światłowodowych, wraz ze wszystkimi funkcjami poprzednich modeli (DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C, kanały analogowe, kanał zwrotny), czyni ten sprzęt wszechstronnym narzędziem dla instalatorów, którzy na co dzień mają styczność z wieloma technologiami sieci telekomunikacyjnych.

Televes.com
Miernik Televes H30 Crystal H30C-F 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obsługa miernika jest bardziej elastyczna dzięki systemowi multiscreen: użytkownik może zarządzać nim zdalnie i wyświetlać jego zawartość na swoim urządzeniu mobilnym (Android, iOS lub PC). Wymagane jest jedynie zainstalowanie aplikacji H30Suite na urządzeniu. Łączność Wi-Fi i Bluetooth pozwala na pracę z wszystkimi zaletami połączenia bezprzewodowego. Dodatkowo zestaw zawiera uniwersalną opaskę na ramię do urządzeń mobilnych do 6”, dzięki czemu korzystanie ze smartfona jest jeszcze wygodniejsze.

Podobnie jak inne mierniki zaprojektowane i wyprodukowane w całości w Televes Corporation, H30Crystal wyposażony jest we wszystkie zalety technologii przetwarzania cyfrowego, oferując użytkownikowi matematyczną precyzję i szybkość w czasie rzeczywistym.

Urządzenie posiada analizator WiFi dla pasm 2,4 oraz 5 GHz. Dotyczy to najwyższej wersji (nr kat. 593625). Dzięki tej funkcji można wykonać pełną analizę Wi-Fi, aby w sposób automatyczny wykryć wszystkie sieci. Każda z nich jest identyfikowana według nazwy i wyświetlana jest siła sygnału punktów dostępowych. Dostępne są dwa tryby wyświetlania. Tryb „listy” oferuje listę wykrytych sieci wraz z ich danymi i mocą, podczas gdy tryb „mapy” umieszcza je w wykresie: moc w stosunku do funkcji częstotliwości.

Inną funkcją jest analizator IPTV oraz serwisy. Urządzenie w najwyższej wersji (nr kat. 593625) pozwala demodulować i analizować przepływy IPTV Unicast i Multicast, pokazując wideo i wskazując całkowitą szybkość transmisji oraz każdej usługi. Wyświetla także wszystkie informacje o każdej z usług, takie jak SID, VPID, AID, profil wideo lub szybkość transmisji bitów dla audio i wideo. Ponadto, opcja ta rozszerza pomiary o RF, ponieważ dla tego typu sygnałów wszystkie informacje są także oferowane przez serwis. W sygnałach IPTV analizowane są również inne dane specyficzne dla protokołu (UDP/RTP), takie jak format UDP, wskaźnik utraty mediów, utracone ramki IP.

Urządzenie wyposażone jest w odbiornik optyczny (opcja selektywna lub nieselektywna) umożliwiający pomiar mocy i tłumienia przy długościach fal 1310 nm, 1490 nm i 1550 nm.

H30Crystal przygotowany jest do ustawiania parametrów niezbędnych do odbioru sygnału satelitarnego. Za pomocą H30Crystal można zasilić przedwzmacniacze, ustawić parametry DiSEqC, parametry SCR oraz dCSS Unicable 2.

Miernik obsługuje nowy format kompresji H.265/HEVC i w najwyższej wersji (nr kat. 593625) umożliwia wyświetlanie sygnałów wideo o maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Informacje mogą być wyświetlane zarówno na ekranie miernika (2,8” TFT 400 x 240 full color), jak i na urządzeniu mobilnym (tryb multiscreen), o ile sprzęt jest zgodny z H.265 (smartfon, tablet lub komputer).

Urządzenie jest kompatybilne z technologią Wideband. Funkcja ta, przeznaczona dla DVB-S/S2, pozwala w pełni analizować kanał satelitarny na dowolnej częstotliwości szerokopasmowej między 250 a 2300 MHz. Możliwe jest podłączenie miernika bezpośrednio do jednego z dwóch wyjść (pionowe i poziome) LNB/Multiswitcha typu Wideband.

Oferuje kompletny zestaw funkcji: Pomiary Pojedynczych Kanałów, Diagramy Konstelacji, Analizator Widma, Identyfikacja Usług, Datalogs, Analiza Echa, Plan Kanałowy spersonalizowany poprzez Learning Plan, i wiele więcej.

Zakres częstotliwości urządzenia pomiarowego rozciąga się od 5 do 2400 MHz, a poziom wejściowy od 25 do 125 dBµV. Rozdzielczość i impedancja wynoszą odpowiednio 125 kHz i 75 Ohm. Pomiary DVB-S/S2, DVB-T/T2 i DVB-C, które mogą być wykonywane automatycznie lub po wejściu na dany kanał, obejmują poziom sygnału, współczynnik błędów modulacji (MER), współczynnik błędów bitowych przed i po (BER), C/N i konstelację.

Miernik ma wytrzymałą plastikową obudowę o wymiarach 175 x 100 x 52 mm i wadze 550 g.

Jest łatwy w obsłudze za pomocą kilku przycisków (góra, dół, lewo, prawo) i przycisku OK. W komplecie są również akumulator o długiej żywotności z trybem oszczędzania energii, zasilacz samochodowy 12 V, kilka adapterów do różnych wtyczek i złączy oraz rezystor F z DC Block.

W najwyższym modelu dostępna jest też torba chroniąca przed warunkami atmosferycznymi.

Cena takiego miernika zwala z nóg!

Źródło: televes.com  sklepsaturn.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...