reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Tajemnice w styczniu w History

dodano: 2022-12-17 03:41
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks/satkurier.pl

History W styczniu 2023 roku dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom taki program jak „Starożytni: Władza i pieniądze” (sezon 1.), a w ramach pasma „Zima tajemnic” takie produkcje jak „Klątwa Wyspy Dębów” (sezon 10.), „Jak to wyjaśnić?” (sezon 2.), „UFO na antypodach”, „Największe tajemnice świata” i „Starożytni kosmici”.

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, nowy rok to „Zima tajemnic” w History. W ramach pasma pojawią się takie programy jak (w tym nowe odcinki) „Klątwa Wyspy Dębów” (sezon 10.), „Jak to wyjaśnić?” (sezon 2.), „UFO na antypodach”, „Największe tajemnice świata” i „Starożytni kosmici”. Ponadto pojawi się program „Starożytni: Władza i pieniądze” (sezon 1.).

Styczeń 2023 roku w ofercie kanału History:

„Starożytni: Władza i pieniądze” („Crazy Rich Ancients”)
emisja: w poniedziałki (od 2 stycznia 2023 roku) o 21:00

Na przestrzeni dziejów nasz świat był kształtowany przez bogatych i potężnych. Rozpoznajesz ich imiona, znasz ich historie. Ale aby naprawdę zrozumieć szalenie bogatych władców, potentatów i wizjonerów, którzy zdominowali przeszłość – musimy podążać za pieniędzmi. Kto miał ich najwięcej? Jak je wydawał? Każdy odcinek programu „Starożytni: Władza i pieniądze” przedstawia tajemnicze postacie z przeszłości, którymi owładnęła jedna obsesja - od egzotycznych zwierząt przez imprezy warte miliardy dolarów po niebotyczne pałace. Seria zabiera widzów na wciągającą przejażdżkę przez tę oszałamiającą dekadencję - aby odkryć, co oznaczało być szalenie bogatym w starożytności.

„Zima tajemnic”:
emisja: we wtorki i środy (od 3 stycznia 2023 roku) o 21:00
Przy wejściu w nowy rok widzom kanału History towarzyszyć będzie aura tajemnicy (więcej tutaj). Bracia Lagina wyruszą na kolejny etap poszukiwań skarbów w jubileuszowym, dziesiątym sezonie programu „Klątwa Wyspy Dębów”. William Shatner przedstawi widzom kolejne „Największe tajemnice świata” (więcej tutaj), a Giorgio A. Tsoukalos w nowych odcinkach będzie udowadniał słuszność teorii, którą lansuje od lat w serii „Starożytni kosmici” (więcej tutaj). Widzowie będą się też przedzierać przez dżungle i spróbują odpowiedzieć na pytanie „Jak to wyjaśnić?”.

„Zima tajemnic”:
„Klątwa Wyspy Dębów” 10 („The Curse of Oak Island” 10)
emisja: we wtorki (od 10 stycznia 2023 roku) o 22:00

W dziesiątym sezonie „Klątwy Wyspy Dębów” bracia Lagina i ich zespół pojawią się, by podjąć próbę rozwiązania 227-letniej tajemnicy Oak Island. Rok temu zespół odkrył ślady złota i srebra w pobliżu wykopu Money Pit. Tym razem do współpracy zapraszają geologa doktora Iana Spoonera, który spróbuje pomóc im ustalić bliższą lokalizację skarbu. Tymczasem nowa operacja wiercenia rdzeniowego przyniesie niesamowite przełomy, w tym odkrycie sztucznych tuneli i komór potencjalnie związanych ze złożem skarbów. Po raz pierwszy w swojej wyprawie bracia zejdą na dół i zbadają stary szyb, który może być połączony z oryginalnym Money Pit. Marty i Alex Lagina udają się do Anglii, gdzie dokonają nowych powiązań między tajemnicą Oak Island a templariuszami, że średniowieczny zakon religijny mógł naprawdę zakopać skarby na wyspie wieki temu. Sezon dziesiąty przyniesie też nowe lokalizacje poszukiwań na wyspie, a zespół przebada parcele których historia sięga XII wieku. Zespół będzie współpracował z władzami rządowymi, aby kontynuować eksplorację trójkątnego bagna. Chociaż uzyskanie pozwoleń okazało się czasochłonnym procesem ze względu na starożytne artefakty rdzennych mieszkańców, które odkryto w zeszłym roku, bracia Langina są zdeterminowani, aby ujawnić prawdę (więcej tutaj).

„Zima tajemnic”:
„Jak to wyjaśnić?” 2 („The Proof is Out There” 2)
emisja: we wtorki (od 17 stycznia 2023 roku) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, program „Jak to wyjaśnić?” bada tajemnicze filmy, zdjęcia i nagrania audio na świecie i wykorzystuje technologię oraz wiedzę ekspertów, aby wydać wiarygodny werdykt. W każdym odcinku analizuje pozornie niemożliwe rzeczy „uchwycone na filmie” - w tym sprawy: gigantycznych bestii, Unidentified Flying Object (UFO), apokaliptycznych dźwięków, rzekomych mutantów z głębin, spisków i wielu innych przypadków. Gospodarz i dziennikarski weteran Tony Harris nie bierze niczego za pewnik. W poszukiwaniu odpowiedzi pomagają mu m.in. naoczni świadkowie czy serie naukowych testów, którym poddawane jest każde zdjęcie lub film. Tony Harris demaskuje oszustwa i znajduje najbardziej wiarygodne dowody w każdej sprawie, pomagając lepiej zrozumieć nasz świat (więcej tutaj).

„Zima tajemnic”:
„UFO na antypodach” (Close Encounters Down Under”)
emisja: w środy (od 25 stycznia 2023 roku) o 21:00

Nieopowiedziane historie o obserwacjach UFO, porwaniach i innych paranormalnych zdarzeniach oraz badanie raportów o dziwacznych spotkaniach z obcymi, od Nowej Zelandii po surowe australijskie pustkowia. Twórcy programu podróżują do Cieśniny Bassa znana jest jako Australijski Trójkąt Bermudzki. Udadzą się także do do rolniczego regionu Queensland, gdzie bujne, zalane deszczem uprawy spotykają się z Wielką Rafą Koralową. Czy istnieje związek między wodą a aktywnością UFO? Poznają historię Andrew Radziewicza, którego doświadczenia z UFO są niedawne, ale Melbourne ma długą historię obserwacji UFO. Podróżując po malowniczych okolicach Wiktorii, odwiedzą jej mieszkańca, który przeżył niezwykłe spotkanie z UFO. Wyruszają na dwa przeciwległe krańce kraju, by poznać prawdę o niezidentyfikowanych obiektach lotniczych na antypodach.
 
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Laurence Fishburne w programie „Największe tajemnice świata”, foto: A+E Networks
Rick Lagina i koparko-ładowarka Caterpillar w programie „Klątwa Wyspy Dębów”, foto: A+E Networks
Rick Lagina i koparko-ładowarka Caterpillar w programie „Klątwa Wyspy Dębów”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks
Giorgio A. Tsoukalos w programie „Starożytni kosmici”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...