reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Starlink ma już 1 mln abonentów

dodano: 2022-12-20 11:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Starlink

Starlink 1sat.pl Starlink - usługa szerokopasmowego Internetu satelitarnego firmy SpaceX ma już 1 mln abonentów.Starlink ma teraz ponad 1 000 000 aktywnych subskrybentów - dziękujemy wszystkim klientom i członkom zespołu Starlink, którzy przyczynili się do tego kamienia milowego” - przekazał Starlink w tweecie wieczorem 19 grudnia.

Starlink
Starlink


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To ogromne osiągnięcie, ale podobno ostatnio niektórzy użytkownicy Starlink narzekają na spadek prędkości pobierania.
Rzeczywiście, niektóre regiony USA nie mogą już rejestrować się inaczej niż na listę oczekujących na usługę, takie jest zapotrzebowanie, a co za tym idzie zmniejszenie prędkości łącza.

Okazuje się, że obniżenie prędkości Internetu waha się od 9 proc. do 54 proc., a infrastruktura Starlink nie daje sobie rady przy tak szybkim wzroście liczby użytkowników. Wynoszenie satelitów Starlink powinno pomóc rozwiązać te problemy.

Ten 1 milion użytkowników Starlink został osiągnięty dość szybko: 400 tys. było w maju 2022 r., do czego przyczyniła się obniżka ceny w sierpniu 2022 r., która spowodowała gwałtowny wzrost liczby użytkowników. Elon Musk już we wrześniu potwierdził, że wyprodukowano już 1 mln terminali Starlink.

Trzeba jednak potwierdzić, że to firma Hughes ma około 1,2 mln abonentów i jest największą na świecie satelitarną usługą internetową. Prawdopodobnie Starlink szybko dogoni Hughesa.

Starlink uzyskał zgodę FCC na wystrzelenie kolejnych 7500 satelitów w wersji 2, choć początkowo Starlink chciał mieć na orbicie aż 30 000 satelitów.

Wydaje się, że ten sukces może przerodzić w problemy.
Starlink ma własne ograniczenia w produkcji terminali i anten. Istnieją doniesienia, które sugerują, że Starlink produkuje około 150 tys. zestawów miesięcznie, czyli około 1,8 mln rocznie. Starlink ma licznych wrogów, np. Rosję, bo zestawy Starlink pomagają Ukrainie w walce na wojnie.

Do tego na świecie jest wiele obszarów na świecie, gdzie Starlink nie jest jeszcze osiągalny. Wśród takich dziewiczych terenów dla Starlink są m.in. Indie i wiele innych krajów Azji Południowej, a także Afryka, Arabia Saudyjska, kraje Zatoki Perskiej, Egipt i Turcja, a także Rosja i kilka krajów Ameryki Południowej.

Z wielu powodów Starlink może być nieosiągalny w:
  • Rosji (stan wojny i próby zakłócania/uszkodzenia systemu satelitarnego Starlink)
  • Indie, bo zainwestowano w konkurencyjny OneWeb
  • Chiny, bo nie dopuszczają na swój rynek obcego dostępu do Internetu, który jest w 100% kontrolowany
  • Iran, ze względu na kontrolę państwa i zakaz anten na terenie tego kraju

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...