reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Nie zmarnujcie niepodległości” na kanałach TVP

dodano: 2022-12-21 14:06 | aktualizacja: 2022-12-22 11:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP3 Poznań TVP 3 Poznań Trójka Poznań „Nie zmarnujcie niepodległości” We wtorek, 27 grudnia br. o godz. 21:00 w Muzeum Narodowym w Poznaniu, na 104. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego, odbędzie się koncert „Nie zmarnujcie niepodległości”. Widowisko transmitować będą kanały TVP1 i TVP Polonia, a w kolejnych dniach pokaże je TVP3 Poznań. Jego organizatorami są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, TVP i Muzeum Narodowe w Poznaniu. Wystąpią Olga Szomańska, Oksana Hamerska, Tomasz Wolny („Pytanie na śniadanie” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Kobieta, „Panorama” w stacjach TVP2 i TVP Info), Jacek Kowalski, Robert Friedrich „Litza”, Przemysław Frencel „Hans”, Michał Kowalonek, Evgen Peltek i Tre Voci.

TVP3 Poznań TVP 3 Poznań Trójka Poznań „Nie zmarnujcie niepodległości”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 27 grudnia br. o godzinie 21:00 w stacjach TVP1 i TVP Polonia będzie można zobaczyć transmisję widowiska muzycznego „Nie zmarnujcie niepodległości”, w reżyserii Bolesława Pawicy, przygotowanego z okazji 104. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. 27 grudnia jest Dniem Narodowego Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

Jak zapowiada nadawca, widowisko koncertowe „Nie zmarnujcie niepodległości” będzie połączeniem historii ze współczesnością i przyszłością. Opowieścią o drodze do wolności, gigantycznej pracy nad jej utrzymaniem, a także wykorzystaniem potencjału ludzi i czasu. Dziś, w kontekście napaści Rosji na Ukrainę, słowo „niepodległość” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Nie można go definiować pomijając wydarzenia sprzed ponad stu lat – zwycięskiego zrywu powstańczego Wielkopolan.

Widowisko odbędzie się we wtorek, 27 grudnia br. o godzinie 21:00 w gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu. W miejscu newralgicznym, tworzącym wraz z hotelem Bazar i dawnym placem Wilhelmowskim (dziś placem Wolności) przyczółek powstania wielkopolskiego. Muzeum to nie tylko gmach, to przede wszystkim obrazy i historia w nich zapisana. Historia wędrówki i tułaczki Polaków w drodze do niepodległości. Opowieść o nieudanych zrywach, cierpieniu, katordze i wyboistej drodze do wolności.

Na scenie widzowie zobaczą głównie wielkopolskich muzyków, między innymi: Oksanę Hamerską, Grzegorza Wilka, Jacka Kowalskiego, Roberta Friedricha „Litzę”, Przemysława Frencela „Hansa”, Michała Kowalonka, Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, chór Gospel Joy oraz orkiestrę pod dyrekcją Marcina Majerczyka. Wystąpią też: Olga Szomańska, Janusz Radek, Evgen Peltek oraz Tre Voci. W wykonaniu artystów widzowie usłyszą m.in. „Marsyliankę Wielkopolską”, „Marsz poznańskich dzieci”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Pieśń kronikę” Marka Grechuty, „Sen o Victorii” zespołu Dżem, „Nadzieję” zespołu Ira czy „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” Grzegorza Tomczaka. Koncert poprowadzi Tomasz Wolny („Pytanie na śniadanie” na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Kobieta - więcej tutaj, „Panorama” w stacjach TVP2 i TVP Info - więcej tutaj).

Jak zapowiada nadawca, piosenki z epoki, przeplatane będą przebojami współczesnymi w interesujących aranżacjach muzycznych. Całość dopełni narracja historyczna świadków i uczestników powstania wielkopolskiego, prowadzona równolegle zarówno w scenograficznych wizualizacjach, jak i w warstwie filmowej. Najnowocześniejsze technologie multimedialne sprawią, że opowieść o zwycięstwie Wielkopolan sprzed ponad 100 lat pobudzi wyobraźnię widzów, po to, by zrozumieć przeszłość, o której nie można zapomnieć (więcej tutaj).

Koncert „Nie zmarnujcie niepodległości”, na który zapraszają Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, TVP oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu, będzie transmitowany we wtorek, 27 grudnia br. o godzinie 21:00 w stacjach TVP1 i TVP Polonia, a także retransmitowany na antenie kanału TVP3 Poznań w środę, 28 grudnia br. o godzinie 8:00.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach „Wieloletniego Programu Rządowego Niepodległa na lata 2017-2022”, a wyprodukuje je TVP3 Poznań na zlecenie TVP Polonia.

„Nie zmarnujcie niepodległości” - transmisja we wtorek, 27 grudnia 2022 roku o godz. 21:00 na kanałach TVP1 i TVP Polonia. Koncert ten będą mogli również oglądać widzowie stacji TVP3 Poznań.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...