reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Przygody w styczniu w National Geographic

dodano: 2022-12-22 18:58
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W styczniu 2023 roku kanał telewizyjny National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie produkcje programowe jak „Na granicy wytrzymałości” (sezon 1.), „Porzucone konstrukcje” (sezon 8.), „UFO: Odtajnione projekty” i „Plemienna szkoła przetrwania: Andy”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, początek 2023 roku w stacji National Geographic upłynie pod znakiem premier „z dreszczykiem”. O tym, że wiara w istnienie kosmitów nie musi być naukową „herezją” widzowie dowiedzą się z programu „UFO: Odtajnione projekty”. Emocji nie zabraknie w nowym sezonie „Plemiennej szkoły przetrwania”, w trakcie którego widzowie przemierzą najdłuższy łańcuch górski na Ziemi - Andy. Z kolei w produkcji „Na granicy wytrzymałości” gwiazdy sportów ekstremalnych opowiedzą o swoich najniebezpieczniejszych przygodach w karierze.

Przez wiele lat amerykańskie władze niechętnie dzieliły się zgromadzoną wiedzą na temat „niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych”. W 2021 roku nastąpił przełom - wówczas dziennikarze śledczy dotarli do niepublikowanych akt opisujących tajemnicze obserwacje w sferze powietrznej Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jak zapowiada nadawca, w programie „UFO: Odtajnione projekty” (premiery w piątki, od 20 stycznia 2023 roku, od godziny 21:00) widzowie zapoznają się ze śledztwem ujawniającym prawdę na temat kontaktów z przybyszami z kosmosu.

Widzów National Geographic na ziemię sprowadzi surwiwalowiec Auden Haudel. Razem z nim, w programie „Plemienna szkoła przetrwania: Andy” (premiery we wtorki, od 24 stycznia 2023 roku, o godzinie 21:00), widzowie przejdą przez sześć ekosystemów w Ameryce Południowej, przy okazji pobierając cenne życiowe lekcje od tamtejszych rdzennych ludów. To jednak nie jedyny ekstremalny akcent w styczniu 2023 roku w National Geographic. W serii „Na granicy wytrzymałości” (premiery w niedziele, od 8 stycznia 2023 roku, o godzinie 15:00) podróżnicy i gwiazdy sportu opowiedzą o najbardziej skrajnych sytuacjach.

Wrażeń nie zabraknie fanom tak zwanego urbexu, czyli turystyki polegającej na zwiedzaniu opustoszałych miejsc. W ósmym sezonie programu „Porzucone konstrukcje” (premiera w czwartki, od 12 stycznia 2023 roku, od godziny 21:00) widzowie zwiedzą kilkanaście zrujnowanych budowli, przypominając o rolach, jakie niegdyś pełniły.

Styczeń 2023 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Na granicy wytrzymałości” („Edge Of The Unknown With Jimmy Chin”)
emisja: w niedziele (od 8 stycznia 2023 roku) o 15:00

W programie sportowcy ekstremalni i poszukiwacze przygód opowiedzą o najbardziej niebezpiecznych momentach w ich dotychczasowych karierach. Widzowie poznają między innymi historię Travisa Rice'a, snowboardzisty, który wskutek nagłego spotkania z dzikim zwierzęciem ściągnął na siebie lawinę. Widzowie dowiedzą się, jak to groźne wydarzenie zmieniło jego podejście do sportu i do życia w ogóle. W innym epizodzie wspinacz Conrad Anker opowie o swojej próbie wejścia na Lunag Ri - najwyższy spośród niezdobytych himalajskich szczytów. Podczas mozolnej wspinaczki, na wysokości 6 tysięcy metrów i w siarczystym mrozie, Conradowi nagle zabrakło tchy. Zdał on sobie sprawę, że dostał zawału w jednym z najbardziej niegościnnych miejsc na Ziemi.

„Porzucone konstrukcje” 8 („Abandoned Engineering” 8)
emisja: w czwartki (od 12 stycznia 2023 roku) o 21:00

W ostatnich latach ogromną popularność zyskał tak zwany urbex, czyli nurt nietypowej turystyki, która zajmuje się eksploracją opuszczonych budowli z różnych okresów. W ósmym sezonie programu „Porzucone konstrukcje” widzowie przemierzą wszystkie kontynenty, aby odkryć i zbadać budowle, o których zapomniał świat. Widzowie zobaczą niesamowite konstrukcje inżynieryjne, zrujnowane miasta - widma, zagadkowe kompleksy przemysłowe i złowrogie pozostałości po krwawych konfliktach. W każdej z tych lokalizacji widzowie poznają unikatową historię - dowiedzą się, dlaczego określone miejsce w ogóle powstało i co doprowadziło do jego zniszczenia (więcej tutaj).

„UFO: Odtajnione projekty” („Top Secret UFO Projects: Declassified”)
emisja: w piątki (od 20 stycznia 2023 roku) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, w drugiej połowie XX wieku zanotowano znaczny wzrost obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, rzekomo kierowanych przez kosmitów. Twórcy programu dokumentalnego „UFO: Odtajnione projekty”, chcąc uporządkować chaos informacyjny związany z tematyką ufologiczną, dotarli do tajnych dokumentów, które poddają analizie i ocenie wszelkie poszlaki wskazujące na obecność „obcych” na naszej planecie. Wyniki badań okażą się zaskakujące zarówno do osób, które bezkrytycznie wierzą w obecność kosmitów na Ziemi, jak i tych, którzy z góry przekreślają taką możliwość. Odtajnione akta pokazują szokującą prawdę na temat naszych kontaktów z nieznanymi przybyszami.

„Plemienna szkoła przetrwania: Andy” („Primal Survivor: Over The Andes”)
emisja: we wtorki (od 24 stycznia 2023 roku) o 21:00

Hazen Audel w swoim „surwiwalowym CV” ma na koncie wiele osiągnięć, wśród których było m.in. przejście 800 km po dżungli czy wielotygodniowy obóz w pełnym niebezpieczeństw lesie deszczowym. Tym razem instruktor szkoły przetrwania wyrusza w na podbój najdłuższego łańcucha górskiego na Ziemi - Andów, które przejdzie ze wschodu na zachód, przemierzając przez sześć różnorodnych ekosystemów. W styczniowym odcinku surwiwalowiec swoją przygodę z potężnymi górami rozpocznie od bagna Gran Chaco, gdzie pozna rdzennych mieszkańców Argentyny, którzy nauczą go sztuki życia codziennego w tym ekstremalnym miejscu (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Porzucone konstrukcje”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Porzucone konstrukcje”, foto: The Walt Disney Company
Hazen Audel w programie „Plemienna szkoła przetrwania: Amazonia”, foto: George Watts/National Geographic
Hazen Audel w programie „Plemienna szkoła przetrwania: Amazonia”, foto: George Watts/National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...