reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP Kultura i TVP Kobieta usunięte z MUX 8

dodano: 2023-01-13 14:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP Telewizja naziemna logo 360px W nocy z 12 na 13 stycznia br. kanały TVP Kultura i TVP Kobieta zostały usunięte z MUX 8 naziemnej telewizji cyfrowej. Było to działanie planowe - te dwa kanały Telewizji Polskiej są już dostępne w eksperymentalnym MUX DVB-T2, który 1 lutego br. zostanie przekształcony w MUX 6. Osobno, 11 stycznia w MUX 3 pojawiły się trzy wirtualne kanały: TVP ABC 2, TVP Historia 2 i TVP Kultura 2, do których odbioru potrzebne jest łącze internetowe i sprzęt z włączoną obsługą HbbTV.

TVP Kobieta TVP Kultura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanały TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD zostały włączone do oferty przyszłego MUX 6 w nocy z 2 na 3 stycznia br. Zakończyła się bowiem umowa między Telewizją Polską a firmą Emitel dotycząca usługi nadawania TVP Kultura i TVP Kobiet na MUX 8 i konieczne było ich przeniesienie na inny multipleks.

TVP Kultura i TVP Kobieta były dostępne równolegle na MUX 8 i MUX 6 przez okres 10 dni, tak aby widzowie mieli czas na dostosowanie się do zmian. MUX 8 w odróżnieniu od pozostałych multipleksów jest nadawany w paśmie VHF. Pozostały tam kanały SD: Metro, Nowa TV, Telewizja WP i Zoom TV. Nowy MUX 6 jest nadawany w paśmie UHF i to w standardzie DVB-T2/HEVC.

TVP Kultura HD i TVP Kobieta HD pozostały na tych samych pozycjach w LCN: odpowiednio 30. i 35. Telewizja Polska może umieścić w ramach MUX 6 jeszcze jeden dodatkowy kanał HD, by zachować zasadę maksymalnie 8 kanałów w tym multipleksie.

Sprawdź parametry odbioru testowego multipleksu DVB-T2/HEVC Telewizji Polskiej (od 1 lutego pod nazwą MUX 6). Zawartość:
  • TVP Dokument HD
  • TVP Kultura HD
  • TVP Kobieta HD
  • TVP Nauka HD
  • TVP Polonia HD
  • TVP Rozrywka HD
  • TVP World HD
  • TVP GO (HbbTV)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...