reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Podróże w lutym w National Geographic Wild

dodano: 2023-01-21 05:32
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W lutym br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom taki program jak „Niezwykły dr Pol” (sezon 21.), a w ramach pasma „Miesiąc z wielkimi kotami” takie produkcje jak „Indyjskie lwy” i „Lamparty ze Sri Lanki”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w lutym br. kanał National Geographic Wild zaprezentuje widzom premiery ze świata dzikich zwierząt. W paśmie tematycznym „Miesiąc z wielkimi kotami” (premiery w sobotę i niedzielę, 4 i 5 lutego br. od godziny 14:00) widzowie staną oko w oko z lwami i lampartami, zaś w dwudziestym pierwszym sezonie programu „Niezwykły dr Pol” (premiera w niedziele, od 26 lutego br. o godzinie 19:00) widzowie zajrzą za kulisy pracy wiejskich weterynarzy w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Luty 2023 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Miesiąc z wielkimi kotami”:
emisja: w soboty i niedziele (od 4 lutego br.) o 14:00
Kanał National Geographic Wild zaprasza widzów w niesamowitą podróż po Indiach, Sri Lance, środkowej i południowej Afryce, gdzie zamieszkują największe koty na ziemi. Kamery National Geographic Wild zabiorą widzów do niedostępnego świata lwów i lampartów, by pokazać codzienne życie tych zwierząt i towarzyszących im gatunków. Widzowie poznają nie tylko zabójczo skuteczne metody polowań, ale również będą świadkami wielu tajemniczych i trudnych do wytłumaczenia zachowań. Czy wiedzieliście, że lwy w Ugandzie, będące dumą Parku Narodowego Królowej Elżbiety, większość życia spędzają na drzewach (więcej tutaj)?

„Miesiąc z wielkimi kotami”:
„Indyjskie lwy” („The Lion Pride Next Door”)
emisja: w sobotę, 4 lutego br. o 14:00

W programie widzowie poznają pewną lwicę, mieszkankę Parku Narodowego Gir w Indiach, która po raz pierwszy zostaje matką. Kocica uczy się swojej nowej roli. Od teraz jej najważniejszym zadaniem jest wychowanie potomka, dla którego zrobi wszystko. Pod jej czujnym okiem lwiątko będzie się edukowało, jak zdobywać pożywienie na bezlitosnych pustkowiach, prowadzić niebezpieczną grę z wędrującymi w okolicy samcami, a nawet odwiedzać pobliskie miasteczko, aby upolować zwierzynę. Gdy młody samiec opanuje niezbędne umiejętności, pożegna się z matką i wyruszy w świat, by spełniać swoje drapieżne przeznaczenie.

„Miesiąc z wielkimi kotami”:
„Lamparty ze Sri Lanki” („Sri Lanka: Leopard Dynasty”)
emisja: w niedzielę, 5 lutego br. o 14:00

Sri Lanka słynie nie tylko z rajskich plaż, ale także bogatego życia przyrodniczego. Właśnie tam żyje jedna z najbardziej unikatowych populacji dużych kotów. Na tutejszych nizinach wyśmienicie radzą sobie lamparty lankijskie - przebiegłe i potrafiące się doskonale skradać drapieżniki szczytowe. Podstawowym celem rodzin tego gatunku jest zapewnienie przetrwania młodym. Niestety, w czerwonej księdze gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody te przepiękne zwierzęta widnieją w kategorii EN (zagrożony wyginięciem). Głównymi zagrożeniami dla populacji tego podgatunku jest kłusownictwo.

„Niezwykły dr Pol” 21 („The Incredible Dr Pol” 21)
emisja: w niedziele (od 26 lutego br.) o 19:00

To dwudziesty pierwszy sezon, w którym widzowie mogą śledzić pracę doktora Jana Pola i zaprzyjaźnionych z nim weterynarzy. Zespół kierowany przez tytułowego bohatera nigdy się nie poddaje - bez względu na to, z jak trudnym przypadkiem ma do czynienia. Niekiedy weterynarze z Weidman muszą podjąć nadzwyczajne kroki, by wyleczyć zwierzęta, borykające się z wyjątkowo poważnymi problemami. W lutowych odcinkach Jan Pol wyleczy m.in. konia wyścigowego, którego kariera staje pod znakiem zapytania z powodu kontuzji, oraz perliczkę ze złamaną nogą. Pełne ręce roboty będą miały także asystentki samego mistrza. Doktor Nicole w gabinecie podejmie ciężko chorego owczarka niemieckiego, a doktor Lisa zszyje paskudną ranę nogi u kota (więcej tutaj).
 
Jan Pol w programie „Niezwykły dr Pol”, foto: The Walt Disney Company
Jan Pol w programie „Niezwykły dr Pol”, foto: The Walt Disney Company


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...