reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Silent Twins” w ofercie serwisu Player

dodano: 2023-02-05 21:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Gutek Film Canal+ „Silent Twins” Od piątku, 17 lutego br. widzowie usługi VOD Player będą mogli oglądać polsko-amerykańsko-brytyjski film „Silent Twins”, którego bohaterkami są siostry bliźniaczki June Gibbons i Jennifer Gibbons. Producentami filmu są 42, Kindred Spirit i Madants, koproducentami są CANAL+ Polska, 30West i Grupa Moderator, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Gutek Film. Występują Letitia Wright, Tamara Lawrance, Jodhi May, Amarah-Jae St. Aubyn, Kinga Preis, Małgorzata Klara, Matylda Paszczenko, Ewa Rodart, Iwo Rajski i Jack Bandeira.

Gutek Film Canal+ „Silent Twins”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zwycięzca ostatniej edycji „Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni. Pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes „Silent Twins” to najnowszy film Agnieszki Smoczyńskiej, twórczyni „Córek dancingu” i „Fugi”. Jak czytamy w opisie, jedna z najoryginalniejszych polskich reżyserek, która o tym, co w nas dzikie i nieokiełznane opowiada z lekkością tanecznych kroków, także w swoim anglojęzycznym debiucie daje popis nieskrępowanej wyobraźni. Wizjonerski, wypełniony muzyką „Silent Twins”, choć zrealizowany w oparciu o reportaż Marjorie Wallace, nosi wyraźne piętno autorskiego stylu. I - podobnie jak poprzednie filmy Agnieszki Smoczyńskiej - pokazuje perspektywę kobiet. Tym razem są to bliźniaczki z Walii: June Gibbons (w tej roli Letitia Wright) i Jennifer Gibbons (Tamara Lawrance), które przestają komunikować się ze światem. Od ponurej prowincji, która czarnym dziewczynkom ma do zaoferowania głównie upokorzenia, „milczące bliźniaczki” uciekają w eksplodujące neonowymi kolorami, oprószone słonecznym blaskiem fantazje o pisarskiej sławie, romantycznej miłości i basenach pełnych Pepsi-Coli. Ale podkręcona hormonami nastoletnia wyobraźnia June i Jennifer ma także mroczną stronę - podobnie jak ich podszyta rywalizacją więź (więcej tutaj).

Reżyserką filmu „Silent Twins” jest Agnieszka Smoczyńska, autorką scenariusza Andrea Seigel, a za zdjęcia odpowiadał Jakub Kijowski. W obsadzie znaleźli się Letitia Wright, Tamara Lawrance, Jodhi May, Amarah-Jae St. Aubyn, Kinga Preis, Małgorzata Klara, Matylda Paszczenko, Ewa Rodart, Iwo Rajski i Jack Bandeira.

Dodajmy, że film „Silent Twins” pojawił się w kinach w piątek, 21 października 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Tamara Lawrance i Letitia Wright na plakacie promującym kinową emisję filmu „Silent Twins”, foto: Gutek Film
Tamara Lawrance i Letitia Wright na plakacie promującym kinową emisję filmu „Silent Twins”, foto: Gutek Film


„Silent Twins” - emisja (od 17 lutego 2023 roku) w serwisie Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...