reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Poważna awaria satelity Badr 6 [akt.]

dodano: 2023-02-07 13:57 | aktualizacja: 2023-02-08 13:20
autor: Jerzy Kruczek | źródło: www.digitalfernsehen.de

Badr 6 arabsat wiązka Ku awaria satelita 360px W poniedziałek 6 lutego wieczorem poważnej awarii uległ kluczowy satelita na orbicie geostacjonarnej - mowa o satelicie Badr 6 na pozycji 26°E, który należy do operatora Arabsat. Operator satelitarny próbuje opanować sytuację awaryjną za pomocą rezerwowych pojemności na innych satelitach Badr z pozycji 26°E. Większość sygnałów z wiązek tego satelity nie jest odbierana w Polsce. Aktualizacja: operator Arabsat potwierdził awarię w komunikacie.

Arabsat
Badr 6 arabsat wiązka Ku awaria satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Badr 6 to jeden z kluczowych satelitów Arabsatu, służący widzom i operatorom platform na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (obszar MENA). Niestety 6 lutego około godziny 20:30 czasu polskiego ten satelita zawiódł całkowicie na pozycji 26°E.

Pozycja 26°E obsługuje region MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) i jest równie popularna w regionie arabskim, jak pozycje 19,2°E i 13°E w Europie. Niektóre zakresy częstotliwości satelitów Arabsat można nadal odbierać w Polsce za pomocą większych anten satelitarnych, ale w szczególności nowsze satelity Badr (5, 6 i 7) mają bardziej precyzyjne wiązki, które kończą się w północnych Włoszech i południowej Austrii.

Pomimo różnych działań reaktywacyjnych prowadzonych przez inżynierów operatora Arabsat, w poniedziałek wieczorem nie udało się przywrócić do pracy satelity Badr 6. Oczekiwany jest dalszy komunikat, co faktycznie stało się z satelitą.

Dlatego jako środek nadzwyczajny operator Arabsat stopniowo przełączył transpondery na pozostałe satelity Badr. Dopiero okaże się, czy wszystkie utracone sygnały nadawców korzystających z Badr 6 znajdą miejsce na wciąż działających satelitach Arabsat. W nocy rozpoczęło się pierwsze dochodzenie w sprawie możliwej przyczyny całkowitej awarii.

Obecnie nie można wykluczyć usterki technicznej satelity Bard 6 ani ataku z zewnątrz, bo ostatnio zdarzają się takie przypadki.

Operator wydał krótki komunikat w którym potwierdził awarię satelity Badr 6:

- ARABSAT Direct To Home (DTH) Services na BADR-6 doświadczył awarii, która miała miejsce wczoraj, 6 lutego. Eksperci Arabsat i jego zespół inżynierów natychmiast nawiązali kontakt z klientami i płynnie wdrożyli plan przywrócenia usług DTH. Dzięki najnowocześniejszej technologii i rozwiązaniom do tworzenia kopii zapasowych, Arabsat zawsze zapewnia użytkownikom końcowym niezawodność usług przy zachowaniu wysokich standardów. Wyrażamy ubolewanie z powodu zakłócenia wrażeń naszych klientów i widzów.


Źródło: digitalfernsehen.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...