reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Jak Netflix może blokować współdzielenie konta?

dodano: 2023-02-03 13:08 | aktualizacja: 2023-02-08 13:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: advanced-television.com

Netflix Netflix przez pomyłkę ujawnił, jak może wyglądać jego przeciwdziałanie dzieleniu się hasłami przez użytkowników tej platformy streamignowej. Firma testowała nowe zasady dla subskrybentów w Chile, Peru i Kostaryce. Na razie nie wiadomo, czy takie środki w ogóle wejdą w życie i w jakiej ostatecznie formie.

Netflix
Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe warunki użytkowania serwisu Netflix miałyby zapobiec udostępnianiu haseł poza główną lokalizacją właściciela konta. Testowane zasady były następujące:
  • Urządzenia muszą łączyć się z Wi-Fi w głównej lokalizacji subskrybenta co najmniej raz na 31 dni (w przeciwnym razie mogą zostać zablokowane).
  • Aby udostępniać Netflix w wielu gospodarstwach domowych, konieczne jest dodanie do swojego konta dodatkowych członków za dodatkową opłatą.
  • Dodatkowy członek będzie miał własne konto i hasło.
  • Właściciel konta będzie płacił miesięczną opłatę w wysokości 2,99 dol. miesięcznie za każdego dodatkowego członka.
  • Dodatkowy członek musi przebywać w tym samym kraju co właściciel konta.
 

W raporcie wysłanym do akcjonariuszy w styczniu 2023 roku Netflix przekazał:

- Dzisiejsze powszechne udostępnianie haseł (ponad 100 mln gospodarstw domowych) osłabia naszą długoterminową zdolność do inwestowania w Netflix i ulepszania go, a także budowania naszej działalności. Chociaż warunki użytkowania ograniczają korzystanie z serwisu Netflix do jednego gospodarstwa domowego, zdajemy sobie sprawę, że jest to zmiana dla subskrybentów, którzy udostępniają swoje konto w szerszym zakresie. Dlatego ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć dodatkowe nowe funkcje, które poprawią korzystanie z serwisu Netflix, w tym możliwość sprawdzania przez subskrybentów, z jakich urządzeń konto jest używane, oraz przenoszenia profilu na nowe konto.

W raporcie informowano również, że wraz z wprowadzeniem płatnego współdzielenia konta subskrybenci Netflixa w wielu krajach będą mieli możliwość dopłaty, jeśli będą chcieli udostępniać Netflix osobom, z którymi nie mieszkają. Jednocześnie Netflix zapewnił, że wszyscy subskrybenci nadal będą mogli oglądać treści podczas podróży, czy to na telewizorze, czy na urządzeniu mobilnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...