reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Fenomen”​​​​​​​ w telewizji TVN

dodano: 2023-02-28 07:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Warner Bros. Discovery/satkurier.pl

Next Film „Fenomen” We wtorek, 28 lutego br. o godz. 21:35 w telewizji TVN wyemitowany zostanie premierowo polski film „Fenomen”, którego bohaterem jest Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP). Producentem tego dokumentalnego filmu jest dFlights, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Next Film z grupy Helios (Agora). Bohater filmu opowiada m.in. o tym, jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei „Przystanku Woodstock” (wydarzenie w Polsce odbywa się obecnie pod nazwą „Pol'and'Rock Festival”). Dodajmy, iż finały „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” transmitują obecnie kanały TVN, TVN24 i TTV.

Next Film „Fenomen”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 3 stycznia 2023 roku roku minęło 30 lat od pierwszego finału „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Z tej okazji powstał „Fenomen”, pierwszy kinowy film dokumentalny o Jerzym Owsiaku i historii orkiestry, który teraz będzie można zobaczyć na antenie TVN. Premierowa emisja odbędzie się we wtorek, 28 lutego br. o godzinie 21:35.

Jak czytamy w opisie, „Fenomen” to pierwszy film, w którym Jerzy Owsiak - twórca „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” - zdradza w jaki sposób zrodził się pomysł powołania orkiestry oraz jak wyglądały początki jej działalności. Przywołuje także całą historię 30 lat „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Film dokumentalny o twórcy „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” pokazuje też jego przemianę - z beztroskiego hipisa w lidera obywatelskiego ruchu. Opowiada też jak wyglądały kulisy przeniesienia do Polski idei „Przystanku Woodstock” (wydarzenie w Polsce odbywa się obecnie pod nazwą „Pol'and'Rock Festival”) (więcej tutaj).

- „Fenomen” to jednak więcej niż opowieść o akcji społecznej. 30 lat historii „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” to dla autorów filmu pretekst do tego, aby pokazać jak wielkie przemiany zaszły w tym czasie w społeczeństwie. Reakcje na działalność Jerzego Owsiaka - od entuzjazmu aż po kwestionowanie jego pracy - to obraz nas samych i polaryzacji, jaka nastąpiła pomiędzy nami w ostatnich latach - czytamy w opisie.

Reżyserką „Fenomenu” jest Małgorzata Kowalczyk, autorami scenariusza są Małgorzata Kowalczyk i Mikołaj Suchocki, a za zdjęcia odpowiadał Bogumił Godfrejów. Obraz wyprodukowała Dominika Kulczyk i powiązana z nią spółka dFlights. Film został zrealizowany ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego na podstawie „Ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej”. Dystrybutorem produkcji jest Next Film - firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Fenomen” pojawił się w kinach w piątek, 20 stycznia 2023 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, że telewizja TVN jest partnerem i gospodarzem finałów „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” od 25. finału, który odbył się w 2017 roku. Wcześniej wydarzenie to transmitowały kanały TVP (więcej tutaj).
 
Plakat promujący kinową emisję filmu „Fenomen”, foto: Andrzej Pągowski/Agora
Plakat promujący kinową emisję filmu „Fenomen”, foto: Andrzej Pągowski/Agora


„Fenomen” - emisja we wtorek, 28 lutego 2023 roku o godz. 21:35 w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...