reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Rai Way: pierwsza próbna transmisja 5G we Włoszech

dodano: 2023-03-20 11:52
autor: Jan Borejko | źródło: Rai Way/ Stampa/Digital-News.it

Rai Way 5G Broadcast 360px Rai Way, spółka zajmująca się nadajnikami włoskiego nadawcy publicznego Rai, przeprowadziła pierwszą testową transmisję 5G we Włoszech. Teatro Massimo w Palermo był gospodarzem pierwszego z tych przypadków użycia, w którym zrealizowano i wyemitowano w rejonie Palermo materiał filmowy VR360 przedstawiający przedstawienie baletowe przy użyciu technologii Immersive POV.

Rai Way
Rai 5G Broadcast 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

5G Audiovisual Broadcast Broadband Network to projekt, z którym Rai Way w lipcu 2022 roku wygrał przetarg Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego (dziś MIMIT) „5G AUDIOVISIVO 2022”, uzyskując pożyczkę w wysokości 1 mln euro. Złożoność i wysoki stopień innowacyjności projektu osiągnięto również dzięki wkładowi 11 partnerów konsorcjum, której Rai Way jest liderem. 

W skład konsorcjum wchodzą:

Rai, wraz z 
Wydziałami Centrum Badań nad Innowacjami Technologicznymi i Eksperymentami oraz Centrum Produkcji Telewizyjnej w Turynie, Gmina Turyn, Rohde&Schwarz, OpNet, Politechnika w Mediolanie, MainStreaming, Impersive, Kinecar, RETESETTE, La Sicilia Multimedia i Teatro Massimo w Palermo.

Roczny projekt obejmuje testy transmisji 5G z pokryciem obszarów miast Palermo i Turyn oraz tworzenie innowacyjnych przypadków użycia.

Teatro Massimo w Palermo był dziś gospodarzem pierwszego z tych przypadków użycia, w którym wykonano artystyczne ujęcia VR360 połączone z przedstawieniem baletowym techniką „ Immersive POV ” i szeroko rozpowszechnioną w rejonie Palermo, w szczególności wśród uczniów Convitto Nazionale Falcone mogli oglądać program za pośrednictwem określonych „widzów”. 

Całoroczny projekt obejmuje testowanie transmisji 5G z pokryciem obszarów w miastach Palermo i Turynie oraz wdrażanie innowacyjnych przypadków użycia.

Rai Way eksperymentuje z technologią 5G Broadcast realizującą transmisję one-to-all, jak w przypadku naziemnej telewizji cyfrowej i odbioru SIM-agnostic, operując na infrastrukturze sieciowej i zasobach częstotliwości w paśmie 700 MHz nadanym przez Ministerstwo Rozwoju niezależnym od operatorzy komórkowi.

Nadawanie hybrydowe w sieciach 5G Broadcast i szerokopasmowych jest możliwe dzięki opracowaniu prototypowego odbiornika, opartego na oprogramowaniu open source, współdzielonym w ramach grupy 5G-MAG.

Źródło: digital-news.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...