reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Indyjska rakieta umieściła 36 satelitów OneWeb [wideo]

dodano: 2023-03-27 22:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/ISRO

OneWeb Launch 18 satelita ISRO 360px 26 marca o godz. 9:00 czasu lokalnego indyjska rakieta LVM3-M3 z powodzeniem wyniosła 36 satelitów OneWeb na orbitę transferową. Ten start oznacza, że ​​na orbicie znajduje się obecnie 618 satelitów OneWeb. Operator satelitarny OneWeb potrzebuje tylko 588 satelitów do globalnego zasięgu swojej usługi. Pozostałe satelity mają działać jako „zapasowe satelity na orbicie” na wypadek konieczności ich wymiany. To wielki sukces OneWeb.

OneWeb
Oneweb satelita ISRO rakieta start 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do końca roku OneWeb będzie gotowy do wprowadzenia globalnego zasięgu, ulepszając swoje istniejące rozwiązania łączności, które są już dostępne w regionach na północ od 50 stopni szerokości geograficznej, wprowadzając nowe obszary online dzięki współpracy z wiodącymi dostawcami.

Sunil Bharti Mittal, prezes wykonawczy OneWeb, powiedział:

- W mojej pracy widziałem moc łączności, która przynosi korzyści wszystkim, gdziekolwiek się znajdują. Jednak połowa światowej populacji nie ma dostępu do szybkiej i niezawodnej łączności. Dzisiejsza premiera stanowi ważny krok w kierunku zlikwidowania przepaści cyfrowej. Globalna konstelacja OneWeb odegra kluczową rolę w realizacji tego marzenia.

- Jestem szczególnie dumny, że OneWeb przekroczył pewien próg, aby móc zapewnić globalny zasięg w Indiach, kraju, którego ambicje w zakresie ulepszania łączności kosmicznej są napędzane przez NewSpace India i ISRO. Pod wizjonerskim przywództwem premiera Narendry Modi, cel rządu Indii, jakim jest znaczne rozszerzenie dostępu do szybkiego łącza internetowego, ma kluczowe znaczenie, a OneWeb jest wdzięczny za wszelkie wsparcie. 

- Chciałbym podziękować współpracownikom, naszym partnerom, dostawcom, inwestorom i klientom, którzy zdali sobie sprawę z potencjału OneWeb i umożliwili ten start. Jestem niesamowicie podekscytowany przyszłością OneWeb i możliwościami, jakie jej usługi łączności zapewniają społecznościom na całym świecie

– dodał Mittal.


Neil Masterson, dyrektor generalny OneWeb, dodał:

To najważniejszy kamień milowy w historii OneWeb, ponieważ docieramy do satelitów potrzebnych do globalnego zasięgu. Przez kilka lat koncentrowaliśmy się na naszym zaangażowaniu w dostarczanie sieci, która zapewni łączność naszym klientom i społecznościom, które najbardziej jej potrzebują. Dzięki dzisiejszemu rozmieszczeniu satelitów, wspieranemu przez nasz zespół ekspertów i naszych partnerów z ISRO i NSIL, realizujemy tę główną ambicję i jesteśmy jeszcze bliżej zmiany życia na dużą skalę.

- Chciałbym złożyć podziękowania wszystkim moim kolegom z OneWeb, którzy napędzali nasz szybki wzrost i postęp w ostatnich latach. To dzięki nim jeszcze w tym roku będziemy mogli dostarczać na całym świecie szybką łączność o małych opóźnieniach.


Indyjska rakieta to ogromna wersja LVM3-M3 o wysokości 43,5 m należąca do Indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO) i jej komercyjnego ramienia (NewSpace India Ltd). W momencie startu rakieta ważyła 643 tony. Start misji odbył się z Centrum Kosmicznego Satish Dhawan w Sriharikota w stanie Andhra Pradesh.

Krótko po wystrzeleniu oficjalnie ogłoszono, że start był udany i że odbyło się 5 oddzielnych rozmieszczeń, rozłożonych na 75 minut, na niskie orbity transferowe. 

Network Access Associates Ltd z Wielkiej Brytanii (spółka z grupy OneWeb) podpisała umowę z komercyjnym ramieniem ISRO, NewSpace India Ltd, na wyniesienie 72 satelitów na orbity LEO.

23 października 2022 r. ISRO wystrzeliło pierwszą partię 36 satelitów dla OneWeb.
Była to pierwsza współpraca w zakresie rozmieszczenia satelitów między tymi dwiema organizacjami. Satelity będą ostatecznie orbitować na wysokości 1200 km.

OneWeb, obecnie wspierany przez indyjskie Bharti Enterprises i rząd Wielkiej Brytanii, jest w trakcie łączenia z francuskim operatorem satelitarnym OneWeb.

Na razie OneWeb zgłosił awarie dwóch satelitów w swojej konstelacji.

Ostateczne uruchomienie sieci pierwszej generacji OneWeb planowane jest na początek maja 2023 r. przy pomocy rakiety Falcon 9 z Vandenberg Space Force Base w Kalifornii. Ta misja będzie zawierała 15 zapasowych satelitów dla OneWeb oraz prototyp konstelacji nowej generacji OneWeb.

 

Launch 18.mp4 from OneWeb on Vimeo.


Źródło: oneweb.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...