reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eutelsat Hot Bird 13F na docelowej pozycji orbitalnej

dodano: 2023-03-29 10:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Airbus/satkurier.pl

Eutelsat Hot Bird 13F satelita hotbird 360px Wyniesiony w przestrzeń kosmiczną w połowie października ub.r. Eutelsat Hot Bird 13F znajduje się już na docelowej pozycji orbitalnej 13°E. Dotarcie na orbitę geostacjonarną zajęło temu w pełnie elektrycznemu satelicie 5 miesięcy. Co więcej kompleksowe testy Hot Birda 13F zostały już ukończone. W nadchodzących tygodniach Eutelsat Hot Bird 13F i 13G rozpoczną komercyjną pracę na rzecz takich platform, jak Polsat Box czy CANAL+.

Toys Films/Eutelsat/satkurier.pl
Eutelsat Hot Bird 13F 13G Polsat Box Canal+ TVN Toys Films


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Eutelsat Hot Bird 13F został wyposażony w kamerę na końcu jednego z robotycznych ramion, gdzie znajdują się elektryczne silniki napędowe, co umożliwiło Airbusowi udostępnienie satelitarnych selfie.
 
Eutelsat Hot Bird 13F, fot. Eutelsat
Eutelsat Hot Bird 13F, fot. Eutelsat
Eutelsat Hot Bird 13F, fot. Eutelsat

Eutelsat Hot Bird 13F został zbudowany przez firmę Airbus na nowoczesnej platformie Eurostar Neo. Wraz z bliźniaczym satelitą Eutelsat Hot Bird 13G, również zbudowanym przez Airbusa i wystrzelonym zaledwie trzy tygodnie później, zacznie obsługiwać klientów operatora Eutelsat z kluczowej pozycji orbitalnej 13°E już w nadchodzących tygodniach.

Eutelsat Hot Bird 13F i 13G zastąpią trzy satelity poprzedniej generacji - Eutelsat Hot Bird 13B, 13C i 13E, dostarczając 1000 kanałów telewizyjnych do ponad 160 mln gospodarstw domowych w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Wymiana floty satelitarnej Hot Bird na pozycji orbitalnej 13°E nie powinna wiązać się z jakimikolwiek utrudnieniami czy problemami w odbiorze dla klientów Polsat Box czy CANAL+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...