reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nowa słowacka telewizja testuje w DVB-T

dodano: 2023-03-29 12:48
autor: RO | źródło: satelitnatv.sk

Słowacja Słowacki kanał Doktor TV dołączył do oferty naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T na Słowacji. W poniedziałek, 27 marca br. uruchomiono go w trybie testowym i tylko z jednego nadajnika w lokalizacji Nitra - Klokočina. Nadajnik obejmuje zasięgiem całą Nitrę i pobliskie okolice. Operator AVIS włączył stację po kilkudniowych testach do całej sieci lokalnych nadajników.

DVB-T Słowacja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
29 marca br. AVIS poszerzył zasięg naziemny Doktor TV o emisję z kolejnych 13 nadajników: Michałowce (48. kanał), Lewice (30. kanał), Galanta (29. kanał), Liptowski Mikułasz (23. kanał), Koszyce (39. kanał), Powaska Bystrzyca (40. kanał), Trenczyn (40. kanał), Žarnovica (41. kanał), Nowe Zamki (47. kanał), Trnawa (43. kanał), Żylina (25. kanał), Bańska Bystrzyca (44. kanał) i Bratysława (26. kanał).

W ramach testów emisja jest prowadzona w standardowej rozdzielczości (SD) w kompresji wideo MPEG-2. Widzowie mogą zobaczyć krótką animację z logo stacji.

TV Doktor skupi się na informacjach z różnych dziedzin medycyny. Ma prezentować diagnozy, analizy przypadków, nowe i tradycyjne praktyki medyczne, doświadczenia pacjentów, wywiady z ekspertami i pracownikami służby zdrowia. Licencja na ten projekt była wydana przez słowacką Radę ds. Nadawania i Retransmisji we wrześniu 2021 roku. Stacja ma dołączyć do ofert operatorów sieci kablowych, IPTV i OTT.

Aktualnie nadajnik DVB-T w Nitrze na kanale 40. nadaje multipleks DVB-T składający się ze stacji telewizyjnych TV Nitrička, TV Central, TV Doktor i TV Noe HD. Oferta pozostałych lokalnych multipleksów jest różna, a jedynym dotąd powtarzającym się kanałem był katolicki TV Noe HD.

Źródło: satelitnatv.sk  satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...