reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Tajemnice i złoto w kwietniu w History2

dodano: 2023-04-05 22:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

H2 History2 rebranding W kwietniu br. dokumentalny kanał telewizyjny History2 poleca swoim widzom takie pozycje programowe jak „Tajemnice skute lodem” (sezon 1.) i „Zaginione złoto konfederatów” (sezon 2., „Klątwa Wyspy Dębów”).

History2


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w kwietniu br. w stacji History2 widzowie odszukają „Zaginione złoto konfederatów” (sezon 2.). Pojawią się także „Tajemnice skute lodem” (sezon 1.).

Kwiecień 2023 roku w ofercie kanału History2:

„Tajemnice skute lodem” („Secrets in the ice”)
emisja: w poniedziałki (od 3 kwietnia br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, twórcy tego serialu dokumentalnego odwiedzają najbardziej odludne, nieprzyjazne i mroźne miejsca na naszej planecie, by ujawnić tajemnice skryte pod warstwami lodu. Łącząc generowane komputerowo obrazy  z zaawansowaną technologią skanowania i badaniami naukowymi program przedstawia nieznane, przez tysiąclecia niewidoczne artefakty. Analizuje w jaki sposób i dlaczego znalazły się na odległych krańcach Ziemi, a także rozważa, jakich jeszcze innych sekretów może strzec lodowa pokrywa (więcej tutaj).

„Zaginione złoto konfederatów” 2 („The Curse Of Civil War Gold” 2)
emisja: w piątki (od 7 kwietnia br.) o 22:00

Program „Klątwa Wyspy Dębów” sprawił, że do Rickiego i Marty’ego Laginów zgłaszają się poszukiwacze skarbów z całego świata, którzy podsuwają im tropy i proszą o porady (więcej tutaj). Kilka miesięcy temu Kevin Dykstra z Michigan opowiedział Marty’emu o zagadce na miarę Wyspy Dębów. Dykstra wraz ze swymi braćmi Jamesem i Markiem pasjonuje się historią narodowego skarbu, która sięga czasów wojny secesyjnej. W 1865 roku żołnierze Unii z Michigan wytropili Jeffersona Davisa, pokonanego prezydenta konfederatów, zanim ten zdążył opuścić kraj. Podobno skonfiskowali mu wówczas coś bardzo cennego i przeszmuglowali to pociągiem na północ. Później zakopali lokomotywę, by zamaskować ślady (te jednak Kevinowi udało się odnaleźć), i zaczęli się kłócić o tajemniczy skarb. Jego część jakoby umieszczono w wagonie spuszczonym na barkę, która zatonęła na jeziorze Michigan. Inna część może się znajdować w labiryncie tuneli pod Michigan, reszta zaś została rzekomo ukryta w stanie Utah, w jaskini człowieka, który popełnił samobójstwo. Kevin wierzy, że zdoła odnaleźć zakopany pociąg, zdobył też pozwolenia na podwodne poszukiwania w odpowiednim rejonie jeziora Michigan. Równocześnie bada tropy w Utah i Michigan, w bankach, w których mogą spoczywać pozostałości skarbu, oraz w różnych powiązanych ze sobą miejscach na amerykańskim południu. Czy to wszystko jest częścią wielkiego spisku i stanowi ogniwo łączące zabójstwo Abrahama Lincolna z pojawieniem się w Ameryce super bogaczy, którzy z czasem przejęli w niej władzę? Prawda jest złotem (więcej tutaj).
 
Rick Lagina i koparko-ładowarka Caterpillar w programie „Klątwa Wyspy Dębów”, foto: A+E Networks
Rick Lagina i koparko-ładowarka Caterpillar w programie „Klątwa Wyspy Dębów”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...