reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Intelsat 40e wyniesiony rakietą Falcon 9 [wideo]

dodano: 2023-04-07 16:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: Intelsat/SpaceX

Intelsat 40e Tempo ID-40e satelita 2023 360px 7 kwietnia o godz. 0:30 EDT (6:30 polskiego czasu) satelita Intelsat 40e (IS-40e), wyprodukowany przez firmę Maxar, został udanie wyniesiony w luku rakiety nośnej Falcon 9 z z polatsratowego SLC-40 na Cape Canaveral Space Force Station na Florydzie. Satelita IS-40e oddzielił się od rakiety nośnej o godzinie 1:02 EDT, a Intelsat potwierdził odbiór pierwszego sygnału z nowego satelity o 1:14 EDT. Satelita IS-40e ma pracować na pozycji 91°W.

SpaceX/Intelsat
Intelsat 40e Tempo IS-40e satelita2023 SpaceX 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita Intelsat 40e trafi w maju na pozycję 91°W, skąd zapewni szeroki zakres usług i pokrycie, w tym pojemność, aby zapewnić pasażerom linii lotniczych lepsze wrażenia z lotu od wybrzeża do wybrzeża. Satelita zaoferuje klientom korporacyjnym wyższe prędkości i lepszy zasięg w celu usprawnienia SD-WAN i innych usług sieciowych. Operatorzy telefonii komórkowej będą mogli wykorzystać większą przepustowość do świadczenia usług 4G/LTE i 5G na obszarach wiejskich i niedostępnych.

Intelsat 40e dołączy do floty „Epic” satelitów Intelsat o wysokiej przepustowości, zapewniając łączność podczas lotu i inne usługi komunikacji mobilnej w Ameryce Północnej i Środkowej. 

Intelsat 40e jest częściowym zamiennikiem Intelsata 29e, który zawiódł w 2019 roku.

Intelsat 40e obsługuje instrument NASA Tropospheric Emissions: Monitoring of Pollution (TEMPO) do pomiaru chemii atmosfery i monitorowania zanieczyszczenia powietrza w Ameryce Północnej. 
Wzmacniacz pierwszego stopnia Falcona 9 wylądował na statku bezzałogowym na Oceanie Atlantyckim. Satelita został zbudowany przez firmę Maxar i jest oparty na platformie 1300.

Usługa TEMPO zacznie działać latem tego roku.
Naukowcy z Smithsonian Astrophysical Observatory wyślą polecenia za pośrednictwem niestandardowego oprogramowania Intelsat do instrumentu, instruując go, gdzie i kiedy skanować. Dane RAW z obserwacji zostaną przesłane z powrotem do stacji naziemnej Intelsat i udostępnione naukowcom.

Intelsat 40e będzie przebywał na orbicie geostacjonarnej przez ponad 15 lat.

TEMPO działa na zasadzie pomiaru światła słonecznego odbitego od cząstek w ziemskiej atmosferze, a następnie rozdziela światło na różne części widma widzialnego i ultrafioletowego. To ujawnia chemiczne odciski palców składników atmosfery, takich jak dwutlenek azotu, ozon, dwutlenek siarki, aerozole i formaldehyd. Rozdzielczość TEMPO ujawni również źródła emisji zanieczyszczeń atmosferycznych, takie jak fabryki i strefy przemysłowe, elektrownie, duże statki towarowe lub drogi o dużym natężeniu ruchu w godzinach szczytu.Źródło: spaceflightnow.com  intelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...