reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Seria „Powrót do przyszłości” w maju w Stopklatce

dodano: 2023-04-30 17:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: SPI International B.V./satkurier.pl

Stopklatka „Powrót do przyszłości” W maju br. filmowo-serialowy kanał Stopklatka poleca swoim widzom w ramach pasma „Niedziela na luzie” takie produkcje filmowe jak „Powrót do przyszłości” („Back To The Future”), „Powrót do przyszłości 2” („Back To The Future Part 2”) i „Powrót do przyszłości 3” („Back To The Future Part 3”).

Stopklatka „Powrót do przyszłości”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Niedziela na luzie” na kanale Stopklatka:

Tej serii nie trzeba przedstawiać nikomu. „Powrót do przyszłości” pozostaje kulturowym fenomenem lat 80. ubiegłego wieku. Ikoniczna, fantastycznonaukowa trylogia połączyła sci-fi z komedią pomyłek i rozpoczęła trend na nostalgię za latami 50., a później 80. XX wieku. Kultową sagę „Powrót do przyszłości” będzie można zobaczyć dzięki Stopklatce, bo seria pojawi się na antenie tej stacji w maju br., także w ramach pasma „Niedziela na luzie” (więcej tutaj i tutaj).

„Powrót do przyszłości” to jedna z najbardziej uwielbianych sag w historii kina. Trzy filmy wyreżyserowane przez Roberta Zemeckisa i wyprodukowane przez Stevena Spielberga stały się klasyką science-fiction i przedmiotem uwielbienia fanów na całym świecie. Spektakularne efekty specjalne, podróże w czasie, akcja, humor, ale też uniwersalna historia o przyjaźni i odpowiedzialności zapisała się w historii popkultury złotymi literami. Dość wspomnieć, że fanem produkcji był prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Ronald Reagan, który nawet cytował „Powrót do przyszłości” podczas jednej z przemów do Kongresu (więcej tutaj). Siła oddziaływania legendarnej trylogii na współczesną kulturę wciąż jest bardzo silna - to właśnie Marty i Doktor Emmett Brown byli inspiracją dla twórców kreskówki „Rick i Morty” (więcej tutaj i tutaj).

Akcja filmowej sagi ma miejsce w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W pierwszej części trylogii - w filmie „Powrót do przyszłości” (emisja w sobotę, 6 maja br. o godzinie 17:40 i w niedzielę, 7 maja br. o godzinie 12:00), młody Marty McFly (w tej roli Michael J. Fox) zostaje przypadkowo wysłany w czasie do lat pięćdziesiątych XX wieku, gdzie spotyka swoich przyszłych rodziców. Chłopak musi zapobiec zmianie historii, która może odcisnąć się na jego własnym życiu (więcej tutaj). W sequelu - filmie „Powrót do przyszłości 2” (emisja w sobotę, 13 maja br. o godzinie 17:45 i w niedzielę, 14 maja br. o godzinie 12:00), Marty i jego przyjaciel, ekscentryczny wynalazca Emmett Brown „Doc” (Christopher Lloyd), przenoszą się do 2015 roku, aby zapobiec katastrofie, która zniszczyła całe miasto (więcej tutaj). W ostatniej części - filmie „Powrót do przyszłości 3” (emisja w sobotę, 20 maja br. o godzinie 17:40 i w niedzielę, 21 maja br. o godzinie 12:00), Marty i Doc podróżują do Dzikiego Zachodu, gdzie muszą zmierzyć się z grupą bandytów, zdobyć paliwo, aby wrócić do swojego czasu i - co najważniejsze - zapobiec śmierci Doca (więcej tutaj).

„Powrót do przyszłości” okazał się wielkim przebojem kasowym i kulturowym, zdobył uwielbienie fanów, a także trzy „Oscary, w tym za „Najlepszy montaż”, „Montaż dźwięku” i „Najlepsze efekty wizualne”. Oprócz Michaela J. Foxa i Christophera Lloyda, w filmach wystąpili także Lea Thompson, Claudia Wells, Thomas F. Wilson i Crispin Glover. Trylogia „Powrót do przyszłości” to bezsprzeczna legenda popkultury, która wciąż zachwyca widzów na całym świecie i inspiruje młodych twórców (więcej tutaj).

- Gwiazdy światowego kina, produkcje, które bawią i wzruszają całą rodzinę oraz historie, które umilą leniwe popołudnia. W każdą niedzielę o godzinie 12:00 Stopklatka prezentuje filmy familijne w ramach nowego pasma „Niedziela na luzie” - zachęca nadawca (więcej tutaj).
 
Michael J. Fox w filmie „Powrót do przyszłości 2”, foto: Universal
Michael J. Fox w filmie „Powrót do przyszłości 2”, foto: Universal


„Niedziela na luzie” - emisja w niedziele około godz. 12:00 na kanale Stopklatka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...