reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

EBU Media Summit 2023 w Warszawie

dodano: 2023-05-04 14:58 | aktualizacja: 2023-05-04 15:33
autor: Janina Klepacka | źródło: TVP

EBU Media Summit 2023 TVP 360px Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców wspólnie zorganizowały EBU Media Summit 2023 w Warszawie. W dniach 3-4 maja 2023 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie odbywa się EBU Media Summit 2023. To najważniejsze wydarzenie branżowe, skupiające nadawców publicznych z Europy.

EBU
EBU Media Summit 2023 TVP 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W tegorocznej edycji biorą udział 52 organizacje medialne z 37 krajów, w tym m.in. najwięksi nadawcy publiczni w Europie jak BBC, ZDF, ARD, France Télévisions czy RAI.

Do Warszawy na zaproszenie Telewizji Polskiej i Europejskiej Unii Nadawców przyjechało 160 przedstawicieli nadawców oraz ekspertów z całego świata, którzy podczas dwudniowej konferencji debatują nad najważniejszymi bieżącymi problemami i wyzwaniami dla mediów publicznych oraz rozwojem branży medialnej w kontekście dynamicznych zmian krajobrazu audiowizualnego świata.
 

– Jako nadawcy publiczni, aby się rozwijać, musimy szybko reagować na stale zmieniające się gusta, potrzeby i zwyczaje naszych odbiorców. Wobec konsolidacji globalnych mediów i rozwoju technologii cyfrowych, musimy tworzyć partnerstwa ponad granicami państw

- powiedział podczas wystąpienia inaugurującego konferencję Media Summit 2023 Mateusz Matyszkowicz, Prezes TVP

– Powinniśmy także dostrzec i wykorzystać wielkie bogactwo kulturowe naszej części Europy i twórczo je eksplorować. Jestem przekonany, że unikalne doświadczenie Europy Środkowo-Wschodniej może przyciągnąć uwagę szerszej międzynarodowej publiczności, że wspólnie – na poziomie ogólnoeuropejskim – możemy zapewnić antidotum na przebrzmiałe formuły przekazu i nieadekwatne treści, z których widzowie są coraz bardziej niezadowoleni.

– Pracujemy na niezwykle wymagającym i konkurencyjnym rynku, więc wydarzenia takie, jak Media Summit, są kluczowe, by umożliwić wymianę wiedzy i pomysłów oraz wypracować rozwiązania, które będą odpowiedzią na wyzwania, stojące przed mediami publicznymi

– podkreślił Jean Philip De Tender, zastępca dyrektora generalnego EBU.

– Organizacje mediów publicznych muszą zaadaptować się do środowiska przyszłości i znaleźć najlepszą możliwą odpowiedź na stale zmieniające się potrzeby naszych odbiorców. Oznacza to transformację organizacyjną, elastyczne przywództwo, inspirującą wizję – a także stabilność w dostarczaniu wartościowych treści i usług. Nie mogę się doczekać wizyty w Warszawie i pracy z kolegami z całego świata, z którymi łączą nas wspólne cele.

EBU Media Summit to konferencja, która co roku odbywa się w innym kraju Europy.

Skupia się ona na najistotniejszych bieżących tematach, w tym kondycji i rozwoju światowej i europejskiej branży medialnej. Tegoroczna edycja poświęcona jest w szczególności trendom kształtującym przyszłość mediów publicznych w Europie oraz zagadnieniom zrównoważonego rozwoju w produkcji audiowizualnej.

W ramach Media Summit 2023 ze strony Telewizji Polskiej w dyskusjach panelowych głos zabiorą: dyrektor ds. współpracy Międzynarodowej TVP Marek Solon-Lipiński , dyrektor ds. strategii programowej TVP Marcin Skabara oraz Patrycja Czajkowska (TVP).

W konferencji prelekcje specjalne przedstawią także znani światowi eksperci, tacy jak m.in. Evan Shapiro, jeden z najbardziej rozpoznawalnych ekspertów ds. dynamiki rozwoju mediów, producent telewizyjny i wykładowca New York University ds. studiów nad mediami, twórca „map medialnych”, uwzględniających aktualne trendy i układy sił współczesnych systemów medialnych.

Podczas Media Summit 2023 wygłosi on prelekcję pt. „The changing gravity of the media universe”.

Na zaproszenie gospodarzy – Europejskiej Unii Nadawców i Telewizji Polskiej – w konferencji biorą udział szefowie i menadżerowie z organizacji mediów publicznych, tacy jak:
  • prezes RAI - Marinella Soldi,
  • dyrektor generalna LRT Monika Garbačiauskaitė-Budrienė,
  • członek zarządu estońskiego nadawcy publicznego ERR Toomas Luhats,
  • dyrektor ds. współpracy cyfrowej BBC Eleanor van Heyningen i wielu innych.

Uczestnikami tegorocznych dyskusji panelowych są cenieni eksperci, tacy jak m.in.:
  • Liz Corbin – wicedyrektor ds. mediów EBU,
  • Robert Amlung – szef ds. strategii cyfrowej niemieckiego nadawcy publicznego ZDF,
  • Joao Pedro Galveias – przewodniczący Komitetu Cyfrowego EBU z ramienia portugalskiego nadawcy RTP,
  • Markus Sterky – przewodniczący Komitetu Telewizyjnego EBU z ramienia szwedzkiego nadawcy publicznego SVT,
  • prof. Lucy Kueng – międzynarodowa ekspert w dziedzinie transformacji cyfrowej i wielu innych.

Konferencję prowadzą Anna Jabłońska (TVP World) i Ida Nowakowska-Herndon (TVP).
Partnerem strategicznym wydarzenia jest TVP World.

Źródło: www.ebu.ch  www.ebu.ch  www.ebu.ch

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...