reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Marek Solon-Lipiński z TVP członkiem Komitetu Telewizyjnego EBU

dodano: 2023-05-05 14:58 | aktualizacja: 2023-05-06 11:49
autor: Jan Borejko | źródło: EBU/TVP

EBU European Broadcasting Union Europejska Unia Nadawców 4 maja Marek Solon-Lipiński z Telewizji Polskiej został powtórnie wybrany na stanowisko członka Komitetu Telewizyjnego Europejskiej Unii Nadawców (EBU TV Committee). Marek Solon-Lipiński reprezentował już polskiego nadawcę publicznego w Komitecie Telewizyjnym EBU od 2021 roku, od marca 2023 roku pełni także funkcję koordynatora grupy środkowoeuropejskiej Europejskiej Unii Nadawców (CEE Group).

TVP
Marek Solon Lipiński TVP EBU 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marek Solon-Lipiński jest dyrektorem ds. współpracy międzynarodowej TVP.

Odpowiada za koordynację kanałów międzynarodowych nadawcy, jest także odpowiedzialny za organizowany przez TVP Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny i Forum Heart of Europe.

– Wynik wyborów jest kolejnym dowodem zaufania, jakim cieszy się Telewizja Polska wśród europejskich nadawców publicznych. – komentuje Marek Solon-Lipiński. – Uczestnictwo w pracach Komitetu Telewizyjnego pozwala na realizację kolejnych projektów międzynarodowych, których efektem będzie wzbogacenie oferty programowej TVP. Priorytetem mojej pracy na tym forum jest również wzmocnienie widoczności treści tworzonych przez polskiego nadawcę publicznego w Europie, ale także działania na rzecz wsparcia całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w szczególności dotkniętej wojną Ukrainy

– podkreślił Marek Solon-Lipiński.


Komitet Telewizyjny Europejskiej Unii Nadawców (EBU), wybierany podczas Zgromadzenia Telewizyjnego (TV Assembly), nadzoruje działalność pionu telewizji EBU oraz wspiera projekty telewizyjne, w których uczestniczy Europejska Unia Nadawców, takie jak Konkurs Piosenki Eurowizji i Eurowizji Junior oraz inne duże przedsięwzięcia telewizyjne, będące owocem współpracy z nadawcami europejskimi. Komitet Telewizyjny współpracuje z Komitetem Radiowym (Radio Committee) i Komitetem Sterującym ds. Cyfryzacji (Digital Committee).

Wybory do Komitetu Telewizyjnego na lata 2023-2025 odbyły się 4 maja, podczas odbywającego się w Warszawie Media Summit 2023 – najważniejszego wydarzenia branżowego, skupiającego europejskich nadawców publicznych.

W tegorocznej edycji biorą udział 52 organizacje medialne z 37 krajów, w tym m.in. najwięksi nadawcy publiczni w Europie jak: BBC, ZDF, ARD, France Télévisions czy RAI. Do Warszawy na zaproszenie Telewizji Polskiej i Europejskiej Unii Nadawców przyjechało 160 przedstawicieli nadawców oraz ekspertów z całego świata, którzy podczas dwudniowej konferencji debatują nad najważniejszymi bieżącymi problemami i wyzwaniami dla mediów publicznych oraz rozwojem branży medialnej w kontekście dynamicznych zmian krajobrazu audiowizualnego świata.

Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union) jest największą na świecie organizacją nadawców publicznych, zrzeszającą 115 organizacji członkowskich z 56 krajów Europy.

Telewizja Polska jest aktywnym członkiem EBU, współpracując z tą instytucją w wielu obszarach, m.in.: w zakresie wymiany newsowej, zakupu praw sportowych, koprodukcji międzynarodowej i wymiany treści audiowizualnych, technologii i innowacji, czy też rozwiązań prawnych i instytucjonalnych na poziomie europejskim i międzynarodowym.

W Komitecie Telewizyjnym EBU zasiadają:
 • Przewodniczący: Markus STERKY (SVT, Szwecja)
 • Wiceprzewodniczący: Ana-Maria BORDAS (RTVE, Hiszpania)
 • Dermot HORAN (RTE, Irlandia)
 • Matt TRAVERS (BBC, Wielka Brytania)
 • Bakel WALDEN (SRG SSR, Szwajcaria)
Członkowie:
 • Johan AALTONEN (YLE, Finlandia)
 • Akwasi ANSAH (NPO, Holandia)
 • Albrecht BISCHOFFSHAUSEN (ARD/BR, Niemcy)
 • Claudio FASULO (RAI, Włochy)
 • Milan FRIDRICH (CT, Czechy)
 • Laetitia HUBERTI (RTBF, Belgia)
 • Anne-Catherine NANOPOULOS (FT, Francja)
 • Marek SOLON-LIPIŃSKI (TVP, Polska)

Źródło: www.ebu.ch 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...