reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jeszcze więcej kanałów naziemnych w Ukrainie

dodano: 2023-05-10 18:08
autor: RO | źródło: mediasat.info

multipleks MX-7 obsługiwany przez Koncern RRT na Ukrainie Ukraiński, państwowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizyjnej RRT jest gotowy do uruchomienia nowego, ogólnokrajowego multipleksu MX-7 naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 na Ukrainie. Zasięg może objąć ponad 90% terytorium Ukrainy, w tym obszary zajęte przez Rosjan i miejscowości położone na granicy z Rosją i Białorusią.

Valentyn Ogirenko / REUTERS
Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RRT poinformował Narodową Radę Ukrainy ds. telewizji i radia o swojej gotowości do uruchomienia multipleksu. Teraz regulator ma ogłosić konkurs na nadawanie w MX-7.

Multipleks MX-7 będzie dostarczał sygnał w postaci nieszyfrowanej (FTA), a pakiet kanałów telewizyjnych będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich odbiorców. Dosył do nadajników jest realizowany przez satelitę Astra 4A (4,8°E) w strumieniu T2-MI na nowej częstotliwości 12,245 GHz, pol.V (SR: 30000, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK).

Aktualnie oferta kanałowa multipleksu MX-7 operatora RRT składa się z Inter, Zoom, MEGA, Piksel TV, Suspilne Kultura, RADA, Karavan TV, Sonce UA, Pravda TUT Kyiv i XSport.
 

Uruchomienie ogólnokrajowej, cyfrowej sieci telewizyjnej to ważny krok w walce z rosyjską propagandą. Mimo trudnej sytuacji w kraju wykonaliśmy postawione przed nami zadania i zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić sygnał obywatelom, którzy są pozbawieni możliwości oglądania ukraińskiej telewizji

- powiedział szef Państwowych Sił Specjalnych Ukrainy,  Jurij Szczygoł.


Na budowę infrastruktury Koncern RRT zaciągnął pożyczkę w ramach gwarancji rządowej. Pierwszy nadajnik zainstalowano 20 stycznia 2022 roku. Choć rosyjska inwazja na pełną skalę w Ukrainie nieznacznie zmieniła harmonogram startu MX-7, to prace udało się zakończyć nawet w trudnych warunkach wojny.

Władze Ukrainy chcą wprowadzenia nowego multipleksu ze względów bezpieczeństwa, ponieważ Zeonbud (operator MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5 w DVB-T2) to projekt prywatny, a w czasie wojny to duże ryzyko.

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...