reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Silent Twins” w stacjach Canal+

dodano: 2023-06-08 18:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Canal+ Polska/satkurier.pl

Gutek Film Canal+ „Silent Twins” W piątek, 9 czerwca br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w CANAL+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polsko-amerykańsko-brytyjski film „Silent Twins”, którego bohaterkami są siostry bliźniaczki June Gibbons i Jennifer Gibbons. Producentami filmu są 42, Kindred Spirit i Madants, koproducentami są CANAL+ Polska, 30West i Grupa Moderator, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem jest Gutek Film. Występują Letitia Wright, Tamara Lawrance, Jodhi May, Amarah-Jae St. Aubyn, Kinga Preis, Małgorzata Klara, Matylda Paszczenko, Ewa Rodart, Iwo Rajski i Jack Bandeira.

Gutek Film Canal+ „Silent Twins”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film „Silent Twins” wyemitowany zostanie premierowo w piątek, 9 czerwca br. o godzinie 21:00 w CANAL+ Premium i o godzinie 22:00 w CANAL+ 1. W sobotę, 10 czerwca br. produkcja ta pojawi się w serwisie VOD CANAL+ Online i o godzinie 20:00 zostanie pokazana premierowo w CANAL+ Film. W role sióstr wcieliły się laureatka nagrody „BAFTA”  i nominowana do „Emmy” Letitia Wright („Czarna Pantera”, „Śmierć na Nilu” i „Czarne lustro”) i Tamara Lawrance („Boxing Day”, „Mały topór” i „Krewni”).

„Silent Twins” to nagrodzona czterema „Złotymi Lwami” oraz nominowana do „Orłów” w siedmiu kategoriach koprodukcja CANAL+ Polska w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. To oparta na faktach opowieść o bliźniaczkach z Walii.

June Gibbons (w tej roli Letitia Wright) i Jennifer Gibbons (Tamara Lawrance) przyszły na świat w latach 60. ubiegłego wieku w walijskiej rodzinie karaibskich imigrantów. Siostry, które przez pierwsze lata życia były radosnymi dziećmi, w pewnym momencie odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. Ten pakt milczenia był formą wołania o pomoc bliźniaczek nękanych przez rówieśników z powodu koloru skóry. Mimo starań rodziców June i Jennifer przez lata  utrzymywały kontakt wyłącznie ze sobą, a ich więź z czasem zaczęła mieć na nie destrukcyjny wpływ.

Reżyserką filmu „Silent Twins” jest Agnieszka Smoczyńska, autorką scenariusza Andrea Seigel, a za zdjęcia odpowiadał Jakub Kijowski. W obsadzie znaleźli się Letitia Wright, Tamara Lawrance, Jodhi May, Amarah-Jae St. Aubyn, Kinga Preis, Małgorzata Klara, Matylda Paszczenko, Ewa Rodart, Iwo Rajski i Jack Bandeira (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Silent Twins” pojawił się w kinach w piątek, 21 października 2022 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Tamara Lawrance i Letitia Wright na plakacie promującym kinową emisję filmu „Silent Twins”, foto: Gutek Film
Tamara Lawrance i Letitia Wright na plakacie promującym kinową emisję filmu „Silent Twins”, foto: Gutek Film


„Silent Twins” - emisja w piątek, 9 czerwca 2023 roku o godz. 21:00 w CANAL+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie CANAL+ 1 i CANAL+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...