reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Satelita ViaSat-3 ma poważny problem

dodano: 2023-07-13 10:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ViaSat/CNBC

Viasat Americas logo 360px Nowy i już mocno opóźniony satelita ViaSat-3 Americas, wystrzelony 1 maja, miał problemy z anteną. W oświadczeniu Viasat wydanym po zamknięciu rynku 12 lipca stwierdzono, że podczas rozmieszczania reflektorów anten wystąpiło nieoczekiwane zdarzenie, które może mieć istotny wpływ na wydajność satelity ViaSat-3 Americas. Akcje Viasat natychmiast spadły aż o 21% w obrocie od poprzedniego zamknięcia po cenie 42,98 dol. za akcję.

Viasat
Viasat 3 satelita grafika Viasat 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Viasat wraz nieokreślonym producentem anten próbuje znaleźć środki zaradcze, aby usunąć usterkę, bo inaczej satelita nie będzie mógł pracować na 100%.

Komentarze Viasat:

- Plany awaryjne są obecnie udoskonalane, aby zminimalizować skutki ekonomiczne dla firmy. Potencjalne opcje obejmują ponowne rozmieszczenie satelitów z rozległej floty Viasat w celu optymalizacji globalnego zasięgu i/lub realokację kolejnego satelity klasy ViaSat-3 w celu zapewnienia dodatkowej przepustowości w obu Amerykach. Początkowym priorytetem usług dla ViaSat-3 Americas było ułatwienie rozwoju stacjonarnej działalności szerokopasmowej firmy w Ameryce Północnej.

- Wydarzenie to nie ma żadnych zakłóceń dla klientów ani wpływu na zasięg lub przepustowość odpowiednich konstelacji Viasat i Inmarsat, które są obecnie w użyciu. Po przejęciu Inmarsat Viasat ma w kosmosie 12 satelitów pasma Ka, z wyłączeniem ViaSat-3, z ośmioma dodatkowymi satelitami pasma Ka w budowie. Firma udostępni dodatkowe informacje na temat statusu satelity ViaSat-3 Americas i wszelkich niezbędnych planów awaryjnych podczas rozmowy o zarobkach, która jest zaplanowana na 9 sierpnia 2023 r. – czytamy w komunikacie.

Satelita jest ubezpieczony na około 420 mln dol. i został zaprojektowany z przepustowością 1 Tb/s.

Oprócz opcji przeniesienia istniejącego satelity w celu wypełnienia misji ViaSat-3, możliwe jest również, że drugi nowy satelita ViaSat, przeznaczony do roli w regionie EMEA, mógłby zostać ponownie przydzielony do obsługi rynku Ameryki.


Źródło: cnbc.com  reuters.com  viasat.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...