reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

6 kanałów wejdzie do NTC na Ukrainie

dodano: 2023-11-27 18:50
autor: RO | źródło: nrada.gov.ua/satkurier.pl

DVB-T2 antena naziemna 2022 JS 360px Ukraińcy w całym kraju będą odbierać z tradycyjnej anteny naziemnej 6 nowych kanałów telewizyjnych. Krajowa Narodowa Rada potwierdziła zwycięzców na zajęcie wolnych miejsc w sieci DVB-T2 operatora Zeonbud. Łącznie do przydziału było 6 slotów i wszystkie zgarnęły największe grupy medialne.

Valentyn Ogirenko / REUTERS
Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konkurs na nadawanie w MX-1 wygrała nowo powstała spółka Vizhn 4 (logo Bigudi) z siedzibą w Kijowie. Licencję w przypadku MX-4 uzyskały ICTV2, OCE, 1+1 Ukraina i My-Ukraina+. Z kolei w MX-5 będzie mógł nadawać Tviy Serial.

Warto zauważyć, że spośród wyłonionych zwycięzców jest nowy kanał Tviy Serial, należący do grupy StarLightMedia. Stacja emituje seriale dramatyczne, powieści kryminalne czy paradokumenty stworzone dla kanałów telewizyjnych Ukraina (zamknięty w 2022 r.) i STB.

Bardzo ciekawie zapowiada się My-Ukraina+.
Ten kanał nie istnieje, ale wkrótce to się zmieni. Stacja ma emitować programy, filmy i seriale zarówno produkcji krajowej, jak i zagranicznej. Jego nadawcą będzie spółka Streamline Media, która ma dążyć do dużego gracza medialnego w kraju, wzorując się na projektach zamkniętej grupy Media Group Ukraine Rinata Achmetowa.

Mało znana spółka Vizhn 4 jest bezpośrednio powiązana z grupą medialną 1+1 Media, więc i ten nadawca przygotuje kolejną stację telewizyjną.

Pozostałe kanały ICTV2, OCE i 1+1 Ukraina są doskonale znane z przekazu satelitarnego w FTA na satelicie Astra 4A (4,8°E).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...