reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Poznaj Freely - następcę Freeview i Freesat

dodano: 2023-12-17 10:41 | aktualizacja: 2023-12-17 11:51
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

Freesat i Freeview W 2024 roku w Wielkiej Brytanii ma zostać uruchomiona usługa przesyłania strumieniowego Freely. Oczekiwania są takie, aby usługa w dłuższej perspektywie zastąpiła tradycyjne, bezpłatne platformy nadawcze. Przyszły następca naziemnej Freeview i satelitarnej Freesat przedstawił logo i pierwszego partnera telewizyjnego!

Freely [foto: cordbusters.co.uk]
Freely


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Freely umożliwi widzom odbiór treści na żywo i na żądanie od największych nadawców bezpłatnych za pośrednictwem szerokopasmowego Internetu. Hisense jest pierwszym partnerem tego projektu. Znany producent telewizorów zawarł pięcioletnią umowę, a pierwsze telewizory Freely trafią do sprzedaży detalicznej już w 2024 roku.

Everyone TV, organizacja odpowiedzialna za rozwój bezpłatnej telewizji w Wielkiej Brytanii, ujawniła tożsamość marki i pierwszego partnera Smart TV w ramach nowej usługi streamingowej Freely.

Freely zostanie wbudowane w następną generację telewizorów Smart TV. Projekt, który ujawnia swoje logo i charakter "Freemoji" wskazujący na nowoczesny i wyrazisty etos usługi, pozwoli brytyjskim gospodarstwom domowym za darmo strumieniować kanały telewizyjne i treści na żądanie za pośrednictwem telewizorów Smart TV bez anteny satelitarnej czy naziemnej.

Usługa była prezentowana we wrześniu br.  jako długo oczekiwana "niekodowana platforma nowej generacji", którą BBC obiecywało od jakiegoś czasu w swoich rocznych planach. Firma Everyone TV (wcześniej znana jako Digital UK), twierdzi, że więcej szczegółów na temat Freely zostanie ogłoszonych w 2024 roku.

Tylko 15% gospodarstw w Wielkiej Brytanii nie korzysta z anteny naziemnej i/lub satelitarnej.
Wiele domów w Wielkiej Brytanii uzupełnia ofertę telewizji naziemnej, satelitarnej lub kablowej o inne usługi na żądanie i transmisji strumieniowej. Jednak 85% nadal korzysta z anteny naziemnej, kabla lub satelity, aby odbierać główne kanały telewizyjne. Tylko 15% gospodarstw (ok. 4 mln) polega wyłącznie na Internecie. Proporcje te mają się jednak mocno zmienić w kolejnych latach.

Ogłoszony po raz pierwszy we wrześniu 2023 r. projekt Freely jest wynikiem współpracy czterech wiodących brytyjskich nadawców – BBC, ITV, Channel 4 i Channel 5. Chcą oni wprowadzić bezpłatną telewizję do centrum ery transmisji strumieniowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...