reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Konwerter Monoblock z dCSS (UniCable II)

dodano: 2023-12-20 10:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl/durasat.de

dur line Monoblock MB5-UK 360px Na rynku pojawił się jeden z pierwszych konwerterów Monoblock z dCSS (UniCable II) DUR-line MB6-UK Monoblock dCSS. Przypomnijmy, że konwertery Monoblock umożliwiają równoczesny odbiór z dwóch pozycji satelitów oddalonych na orbicie o 6 stopni (13°E + 19°E) lub 3 stopnie (13°E + 16°E), czasami są też konwertery z trzema promiennikami na 3 satelity (13°E + 16°E + 19°E). W Polsce najczęściej stosowane są LNB Monoblock na satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) i Astra (19,2°E). Ograniczenie konwerterów Monoblock jest takie, że zwykle nadają się tylko dla anten 75 do 90 cm.

Durasat.de
dur-line Monoblock MB6-UK Unicable 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konwertery Unicable LNB mogą zasilać wiele odbiorników za pośrednictwem tylko jednego kabla koncentrycznego nawet do 32 gniazd.

Niemiecka marka DuraSat (durasat.de) po raz pierwszy połączyła oba standardy i oferuje MB6-UK, konwerter Unicable LNB dla dwóch satelitów oddalonych o 6 stopni, który może obsłużyć do 8 urządzeń (SCR) i 24 urządzeń (dCSS).

Konwerter DUR-Line Monoblock dCSS LNB też nadaje się tylko do anten 75-90 cm.
W testach z anteny 80 cm osiąga sygnał na poziomie około 14,2 dB.

Wielu właścicieli budynków mieszkalnych zawsze chciało prostego okablowania satelitarnego. Idealnie byłoby móc całkowicie obejść się bez multiswitcha, bo to dodatkowe zasilanie i nadal korzystać z jednego kabla, co jest często spotykane w wielu starych budynkach.

Ta nowość na rynku – Monoblock DSCC LNB, może zasilać równolegle do 24 urządzeń sygnałami satelitarnymi z dwóch pozycji za pośrednictwem tylko jednego kabla koncentrycznego.

DUR-line MB6-UK oprócz odbioru satelity Astra, równolegle może odbierać także z satelitów Eutelsat Hot Bird na pozycji 13°E.
Przełączenie między satelitami następuje w pełni automatycznie. To nowość, ponieważ wcześniej konwertery Unicable były dostępne tylko dla jednej pozycji, np. Hot Bird, a Astra była już niedostępna i jakby poszkodowana. Okazuje się, że dla prostych instalacji zbiorczych multiswitche stają się niepotrzebne. Jednak jeśli chce się potem rozszerzyć instalację na więcej odbiorników, to wystarczy wykorzystać możliwości SCR/dCSS.
 
Schemat podłączenia i częstotliwości dla SCR/dCSS  fot. Durasat


Konwerter MB6-UK ma tylko jedno wyjście LNB, a 3 pozostałe złącza w obudowie jak z LNB Monoblock Quad są zatkane i niedostępne.
Ponieważ jest to nowy konwerter na rynku, to MB6-UK nie jest jeszcze uwzględniony w interfejsie Enigma2, dlatego pasmo użytkownika i częstotliwości należy ustawić osobno. Podobnie może być z dekoderami platform, np. CANAL+ czy Polsat Box. Można się spodziewać, że wkrótce pojawią się podobne konwertery Monoblock innych marek, ale mimo wszystko to jest produkt, o który pytali klienci.

Wymiary: 11,3 x 14,5 x 11,6 cm
Masa: 0,449 kg
Pobór prądu: max/zmierzony 350/165 mA

Cena detaliczna: około 89 euro [385 zł]


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...