reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Właściciel TVN połączy się z właścicielem MTV?

dodano: 2023-12-21 11:31
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Variety/Axios/satkurier.pl

Paramount Warner Bros. Discovery i Paramount Global prowadzą rozmowy na temat potencjalnej fuzji obu firm medialnych, wynika z lokalnych raportów medialnych. Źródła podają, że dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav, spotkał się 19 grudnia z dyrektorem generalnym Paramount Global, Bobem Bakishem, w celu omówienia możliwej fuzji. Zaslav rozmawiał także z Shari Redstone, której National Amusements Inc. posiada pakiet kontrolny w Paramount Global.

Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na koniec trzeciego kwartału Paramount Global zgłosił długoterminowe zadłużenie na kwotę 15,6 mld dol., czyli znacznie mniej niż WBD, którego zadłużenie wynosi 43,5 mld dol. Jednak pod względem wartości rynkowej Warner Bros. Discovery jest grubszą rybą, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 28,4 mld dol. na zamknięcie notowań 20 grudnia w porównaniu z 10,3 mld dol. dla Paramount Global.

Warner Bros. Discovery i Paramount chciałyby połączyć swoje aktywa, które obejmują telewizję, film, sport i streaming, aby uzyskać większą skalę i efektywność operacyjną. W szczególności, WBD i Paramount byłyby zainteresowane połączeniem swoich usług Max i Paramount+, aby lepiej konkurować z takimi platformami, jak Netflix oraz Disney+ i Hulu.

Jeśli chodzi o film, Paramount Pictures ma w swoim portfolio takie hity, jak: „Terminator”, „Transformers”, „Mission: Impossible”, „Top Gun”, „A Quiet Place”, „Teenage Mutant Ninja Turtles”, „The Godfather”, „Paranormal Activity”, „Scream” i „Star Trek”. Natomiast w stajni Warner Bros. Pictures znajdują się m.in. filmy DC Extended Universe, z Harrym Potterem i „Władca Pierścieni”.

Oczekuje się, że połączone spółki WBD-Paramount Global złączyłyby również swoją działalność telewizyjną. Oferta Warner Bros. Discovery obejmuje CNN, HBO, Cinemax, Eurosport, TVN, Discovery Channel, Cartoon Network, Food Network, Animal Planet, HGTV, TLC i inne. Z kolei sieci Paramount to m.in. CBS, Comedy Central, MTV, VH1 i Nickelodeon.

Warner Bros. Discovery powstało w wyniku przejęcia WarnerMedia od AT&T przez Discovery Inc., transakcji zakończonej w kwietniu 2022 roku. Paramount Global (wcześniej pod nazwą ViacomCBS) jest wynikiem fuzji CBS i Viacom, która została sfinalizowana w grudniu 2019 roku.

Nie udało się poznać warunków ewentualnego połączenia spółek, a status rozmów określa się jako bardzo wstępny, informuje Variety.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...