Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na koniec trzeciego kwartału
Paramount Global zgłosił długoterminowe zadłużenie na kwotę 15,6 mld dol., czyli znacznie mniej niż
WBD, którego zadłużenie wynosi 43,5 mld dol. Jednak pod względem wartości rynkowej Warner Bros. Discovery jest grubszą rybą, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 28,4 mld dol. na zamknięcie notowań 20 grudnia w porównaniu z 10,3 mld dol. dla Paramount Global.
Warner Bros. Discovery i Paramount chciałyby połączyć swoje aktywa, które obejmują telewizję, film, sport i streaming, aby uzyskać większą skalę i efektywność operacyjną. W szczególności, WBD i Paramount byłyby zainteresowane połączeniem swoich usług
Max i
Paramount+, aby lepiej konkurować z takimi platformami, jak Netflix oraz Disney+ i Hulu.
Jeśli chodzi o film,
Paramount Pictures ma w swoim portfolio takie hity, jak: „Terminator”, „Transformers”, „Mission: Impossible”, „Top Gun”, „A Quiet Place”, „Teenage Mutant Ninja Turtles”, „The Godfather”, „Paranormal Activity”, „Scream” i „Star Trek”. Natomiast w stajni
Warner Bros. Pictures znajdują się m.in. filmy DC Extended Universe, z Harrym Potterem i „Władca Pierścieni”.
Oczekuje się, że połączone spółki WBD-Paramount Global złączyłyby również swoją działalność telewizyjną. Oferta Warner Bros. Discovery obejmuje
CNN, HBO, Cinemax, Eurosport, TVN, Discovery Channel, Cartoon Network, Food Network, Animal Planet, HGTV, TLC i inne. Z kolei sieci Paramount to m.in.
CBS, Comedy Central, MTV, VH1 i Nickelodeon.
Warner Bros. Discovery powstało w wyniku przejęcia WarnerMedia od AT&T przez Discovery Inc., transakcji zakończonej w kwietniu 2022 roku.
Paramount Global (wcześniej pod nazwą ViacomCBS) jest wynikiem fuzji CBS i Viacom, która została sfinalizowana w grudniu 2019 roku.
Nie udało się poznać warunków ewentualnego połączenia spółek, a status rozmów określa się jako bardzo wstępny, informuje Variety.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.