reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Hiszpański Sateliot chce 64 nowych nanosatelitów

dodano: 2024-01-16 16:16
autor: Jan Borejko | źródło: Sateliot

Sateliot nano satelita 360px Hiszpański operator satelitarny Sateliot ma już na orbicie LEO parę satelitów demonstracyjnych, których zadaniem jest testowanie łączności kosmicznej na potrzeby specjalistycznych urządzeń komunikacyjnych, monitorujących, śledzących i Internetu rzeczy. Chce zebrać 30 mln euro w rundzie serii B, aby dodać 64 satelity.

Sateliot
Sateliot Hiszpania nano satelita ziemia760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
10 stycznia 2024 r. firma Sateliot poinformowała, że posiada wiążące zamówienia o wartości 150 mln euro od operatorów telekomunikacyjnych chcących skorzystać z planowanej floty nanosatelitów.

Firma potrzebuje większego finansowania na budowę i wystrzelenie 64 takich małych nanosatelitów, które umożliwią połączenie urządzeń poza konwencjonalnymi sieciami naziemnymi. Celem Sateliot jest posiadanie floty 250 satelitów w ciągu 3 lat.

Sateliot, firma wystrzeliwująca pierwszą konstelację nanosatelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO) zapewniających zasięg 5G dla IoT (Internet rzeczy), pozyskała finansowanie w wysokości 6 mln euro od Banco Santander.
 


Firma z Barcelony ma na myśli komunikację służącą szyfrowanej ochronie kluczem kwantowym danych na potrzeby bankowości i podobnych transakcji handlowych. Inne zastosowania obejmują ropę i gaz, technologię rolniczą oraz rybołówstwo i monitorowanie morza.

Sateliot otrzymał już dofinansowanie od Komisji Europejskiej w wysokości 2,1 mln euro. Pod koniec ubiegłego roku w rundzie serii A zebrała 10 mln euro, co w sumie w ciągu ostatnich kilku lat zgromadziło kwotę 28 mln euro.

Po zakończeniu rundy Serii A globalna firma technologiczna Indra jest właścicielem około 10,5 proc. Sateliot. Cellnex, europejski gigant telekomunikacyjny i nadawczy, posiada kolejne 3,5 proc. Dodatkowi inwestorzy w rundzie Sateliot Series A to Seraphim Capital i GateHouse, duński producent oprogramowania satelitarnego.

Firma otworzyła także biuro w San Diego, gdzie Sateliot wziął udział w EvoNexus, akceleratorze startupów sponsorowanym przez Qualcomm i Verizon

Źródło: sateliot.space 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...