reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Strefa interesów” z Polski z nominacjami do „Oscara”

dodano: 2024-01-23 20:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Gutek Film/satkurier.pl

Gutek Film Film4 „Strefa interesów” Polsko-amerykańsko-brytyjski film „Strefa interesów” („The Zone of Interest”), który jest opowieścią o Rudolfie Hössie, komendancie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, otrzymał 5 nominacji do „Oscarów”. Producentami filmu są Extreme Emotions, Film4 (Channel Four Television Corporation), Access Entertainment i House Productions, koproducentami są Instytucja Filmowa Silesia Film i JW Films, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i A24, a dystrybutorem jest Gutek Film. Występują Sandra Hüller i Christian Friedel. Film w polskich kinach ma pojawić się w piątek, 8 marca 2024 roku.

Gutek Film Film4 „Strefa interesów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
We wtorek, 23 stycznia br. poznaliśmy nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences). O oscarowe statuetki powalczy film „Strefa interesów”, który uzyskał pięć nominacji. Produkcja jest brytyjskim kandydatem do „Oscara” (więcej tutaj).

„Strefa interesów” Jonathana Glazera powalczy o statuetki w kategoriach „Najlepszy film” i „Najlepszy film międzynarodowy” (jako film w całości zrealizowany w Polsce, będący koprodukcją Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki). Jonathan Glazer ma również szanse na „Oscary” za osiągnięcia indywidualne, w kategoriach „Najlepsza reżyseria” oraz „Najlepszy scenariusz adaptowany”. Nominację za „Najlepszy dźwięk” w „Strefie interesów” odebrali również Brytyjczycy: Tarn Willers i Johnnie Burn. Laureatów „Oscarów” poznamy w niedzielę, 10 marca 2024 roku (więcej tutaj).

„Strefa interesów” to opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, Rudolfa Hössa (w tej roli Christian Friedel), który żył w latach 1901-1947. W rolach głównych widzowie zobaczą Sandrę Hüller (jako Hewdig Höss) i Christiana Friedela (Rudolf Höss). Film oparty jest na książce Martina Amisa „Strefa interesów” („The Zone of Interest”), która w Polsce ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rebis, w przekładzie Katarzyny Karłowskiej.

„Strefa interesów” jest koprodukcją Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Po stronie polskiej za produkcję odpowiada Ewa Puszczyńska (Extreme Emotions), producentka takich filmów jak „Ida” i „Zimna wojna”. Film jest współfinansowany przez studio A24 i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Zdjęcia do filmu zrealizował dwukrotnie nominowany do „Oscara” Łukasz Żal, a reżyserem i autorem scenariusza jest Jonathan Glazer. Film został w całości zrealizowany w Polsce.

Film „Strefa interesów” w kinach w Polsce pojawi się oficjalnie w piątek, 8 marca br., a przedpremierowo w styczniu br. (więcej tutaj)
 
Plakat promujący kinową emisję filmu „Strefa interesów”, foto: Gutek Film
Plakat promujący kinową emisję filmu „Strefa interesów”, foto: Gutek Film
Plakat promujący kinową emisję filmu „Strefa interesów”, foto: Gutek Film
Plakat promujący kinową emisję filmu „Strefa interesów”, foto: Gutek Film
Okładka książki „Strefa interesów” Martina Amisa w przekładzie Katarzyny Karłowskiej, foto: Dom Wydawniczy Rebis
Okładka książki „Strefa interesów” Martina Amisa w przekładzie Katarzyny Karłowskiej, foto: Dom Wydawniczy Rebis


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...