reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Nie będzie sprzedaży Sky Deutschland?

dodano: 2024-01-28 19:46 | aktualizacja: 2024-01-28 21:02
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Sky Comcast logo razem 360px Premiere był pierwszym kanałem płatnej telewizji, jaki wszedł na niemiecki rynek w 1990 roku. Później Premiere przekształciło się w platformę satelitarną, a w 2009 r. zmieniło markę na Sky Deutschland. Od 2018 r. jest częścią międzynarodowej spółki Sky Group, którą z kolei kupił Comcast. Pionier płatnej telewizji zaczął mieć problemy z powodu spadku sprzedaży, a spółka dominująca Comcast również od jakiegoś czasu borykała się z problemami finansowymi.

sky.de
Sky Deutschland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W efekcie wielokrotnie wracały spekulacje na temat sprzedaży niemieckiego Sky. Wśród potencjalnych klientów wymieniano ProSiebenSat.1, 1&1 AG i Canal+. Jednak sam Sky Deutschland nigdy nie skomentował tej sprawy.

Ostatnie wydarzenia dają powody, by sądzić, że niemiecki Sky nie planuje sprzedaży swojej marki. Oprócz obniżenia kosztów produkcji, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nawiązała się zaskakująca współpraca z RTL, dzięki której Sky przekazało RTL część treści, a tym samym wygenerowało nowe przychody. W ten sposób niektóre wyścigi Formuły 1 i konferencje 2. Bundesligi będą transmitowane w bezpłatnej telewizji. Sky częściowo porzuciło swoją strategię polegania na ekskluzywnych treściach sportowych na żywo. Wygląda na to, że się nie opłaciło.

Spółka dominująca Sky, Comcast, wychodzi na prostą?
Kwartalne wyniki spółki macierzystej Comcast są jeszcze bardziej aktualne i dają nadzieję, że można mówić o doskonałych wynikach operacyjnych i finansowych na koniec IV kwartału 2023 roku. Sprzedaż wzrosła o 2,3 proc., przewyższając wcześniejsze prognozy.

Dyrektor generalna Comcast, Dana Strong, już jesienią 2023 r. położyła kres spekulacjom dotyczącym sprzedaży Sky Deutschland. Wydaje się, że dostawca płatnej telewizji może patrzeć w przyszłość nieco spokojniej. Jednak jego sytuacja będzie nadal ekscytująca w związku z kolejną licytacją praw telewizyjnych do Bundesligi na lata 2025-2029. Aby utrzymać konkurencyjność, Sky powinno zachować swoje obecne prawa do transmisji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...