reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Vivendi podzieli się na 4 spółki - jedną z nich Canal+

dodano: 2024-01-31 13:42
autor: Jan Borejko | źródło: Vivendi/satkurier.pl

Vivendi Vivendi zaktualizował swój plan podziału na odrębne spółki notowane na giełdzie, ogłoszony w grudniu ub.r. Francuski koncern mediowy obecnie planuje podział na cztery, a nie trzy - jak wcześniej informował - podmioty. Rada nadzorcza Vivendi zatwierdziła plan podziału na: CANAL+, Havas, spółkę inwestycyjną oraz nowość - spółkę wydawniczą/dystrybucyjną.

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak już wcześniej ogłoszono, CANAL+ byłby spółką odpowiedzialną za płatną telewizję i streaming, Havas skupiałby się na reklamie, z kolei spółka inwestycyjna posiadałaby notowane i nienotowane na giełdzie udziały finansowe w sektorach kultury, mediów i rozrywki.

Zmiana jest taka, że według nowych planów, Lagardère nie trafi pod skrzydła wspomnianej spółki inwestycyjnej, a będzie działać w ramach osobnej spółki skupiającej aktywa wydawnicze i dystrybucyjne. Nowo utworzony podmiot miałby grupować większościowe udziały Vivendi w Lagardère oraz spółkę Prisma Media.

Lagardère to globalna grupa obecna w ponad 40 krajach i zatrudniająca ponad 27 tys. pracowników. Jest wydawcą książek oraz działa w obszarze travel retail. Skupia się także na prasie i występach rozrywkowych na żywo. Z kolei Prisma Media zajmuje się publikacją magazynów i mediami internetowymi we Francji, z portfolio około 30 marek.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

569 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...