reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Geely wystrzeliła 11 satelitów LEO dla samochodów

dodano: 2024-02-07 10:45 | aktualizacja: 2024-02-07 23:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: Geely

Geely car china logo 360px Chiński producent samochodów Geely Holding Group poinformował w sobotę 3 lutego, że jego spółka Geespace wystrzeliła 11 satelitów na niską orbitę okołoziemską (LEO), co stanowi już drugą misję, zwiększającą jego zdolność do zapewniania precyzyjnej nawigacji pojazdom autonomicznym.

Geespace
Geespace Geely china satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Geely wystrzeliła 11 satelitów na niskiej orbicie dla samochodów autonomicznych

Geespace, firma zajmująca się technologią satelitarną i usługami komercyjnymi, w którą zainwestowała Zhejiang Geely Holding Group.

Satelity zostały wystrzelone z kosmodromu Xichang w południowo-zachodniej prowincji Siczuan w Chinach.

Geely Future Mobility Constellation to pierwsza na świecie komercyjna inicjatywa integrująca komunikację, nawigację i teledetekcję w ramach jednej sieci satelitarnej. Pierwsza płaszczyzna orbitalna, składająca się z 9 satelitów, została pomyślnie rozmieszczona w czerwcu 2022 r. Do tej pory firma Geespace nie tylko rozpoczęła masową produkcję satelitów, ale także zakończyła rozmieszczenie na poziomie płaszczyzny orbitalnej oraz osiągnęła telemetrię, śledzenie i dowodzenie na poziomie konstelacji (TT&C ). Firma aktywnie angażuje się w rozwój i testowanie nowych zastosowań sieci satelitarnych na niskiej orbicie.

Wraz z początkowym rozmieszczeniem swoich satelitów i rozbudową floty o kolejne satelity Geespace dołącza do globalnej ligi przedsiębiorstw, m.in. prezentując swoje możliwości w zakresie niezależnej budowy komercyjnej konstelacji satelitów i zarządzania nią.

Geespace jest także jedynym prywatnym podmiotem w Chinach, który stworzył tak kompleksowy model biznesowy dotyczący satelitów, obejmujący rozwój, produkcję, TT&C i zastosowanie. Ponadto Geespace jest światowym pionierem w rozwoju komunikacji satelitarnej dla sektora motoryzacyjnego.

Modele z portfolio Geely Holding Group wyposażone obecnie w funkcję komunikacji satelitarnej obejmują nowy Zeekr 001 FR, Zeekr 007 i Geely Galaxy E8.

Do 2025 r. Geespace zamierza uruchomić satelitarne globalne usługi transmisji danych w czasie rzeczywistym po pełnym rozmieszczeniu 72 satelitów w ramach „Geely Future Mobility Constellation”.

W drugiej fazie projektu „Geely Future Mobility Constellation” sieć zostanie rozszerzona do 168 satelitów, zapewniających globalne usługi pozycjonowania o wysokiej precyzji do 1 cm. Ta ekspansja ma zapewnić wysoce niezawodne i opłacalne usługi satelitarne różnym sektorom, od sektora mobilności skupiającego się na pojazdach autonomicznych, inteligentnej łączności po sektor elektroniki użytkowej i nie tylko.

​​​​​​​Satelity Geespace są również wyposażone w funkcje teledetekcji AI, zapewniające wyraźne obrazowanie teledetekcyjne w wysokiej rozdzielczości z odległości 1 - 5 metrów. Technologia ta może zrewolucjonizować monitorowanie środowiska ekologicznego i zapewnić wszechstronne rozwiązania w zakresie obrazowania w różnych branżach.

Źródło: zgh.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...