reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP chce 1 mln zł od TV Republika

dodano: 2024-02-13 00:45 | aktualizacja: 2024-02-13 01:11
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Telewizja Polska siedziba Woronicza W poniedziałek, 12 lutego br. Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wezwał Tomasza Sakiewicza, Prezesa Zarządu i Redaktora Naczelnego Telewizji Republika S.A. do zapłaty na rzecz Spółki 1 mln zł za naruszenie autorskich praw majątkowych do audycji „Jedziemy”.

Daniel Gorgosz / TVP
Daniel Gorgosz Telewizja Polska TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji w przesłanym do Tomasza Sakiewicza wezwaniu przedprocesowym domaga się zaprzestania realizacji, emisji i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, emitowanej obecnie na antenie Telewizji Republika audycji „Jedziemy. Michał Rachoń” oraz natychmiastowego usunięcia zarówno jej fragmentów jak i pełnych odcinków z serwisu Youtube oraz platform Facebook i X/Twitter, a także do zaprzestania wykorzystywania logotypu (znaku słowno-graficznego) produkowanego i rozpowszechnianego przez Telewizję Polską programu „Jedziemy”.

Daniel Gorgosz, Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji wzywa także Tomasza Sakiewicza do zapłaty na rzecz Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej 100 tys. zł. w ramach zadośćuczynienia za dokonanie względem Telewizji Polskiej SA czynu nieuczciwej konkurencji, a także do 5-krotnego opublikowania na antenie TV Republika, w porze nadawania programu „Jedziemy. Michał Rachoń” przeprosin w formie 40-sekundowego komunikatu.

Szczegółowe wytyczne dotyczące treści przeprosin zostały zawarte w wyżej wspomnianym wezwaniu przedprocesowym.

Zdecydowanie negatywna ocena programu „Jedziemy” przez Likwidatora TVP S.A. w likwidacji pozostaje bez znaczenia dla formalnej zasadności wezwania.

Źródło: centruminformacji.tvp.pl  onet.pl  press.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...