reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ robi kolejny krok w swojej azjatyckiej ekspansji

dodano: 2024-02-26 14:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa CANAL+/satkurier.pl

Canal+ Grupa CANAL+ zwiększyła swoje udziały w Viu do 30 proc., zgodnie z warunkami transakcji ogłoszonej 21 czerwca 2023 roku. Tym samym CANAL+ robi kolejny krok w swojej azjatyckiej ekspansji. Viu to jedna z wiodących platform streamingowych w Azji.

Viu
CANAL+ Viu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Po spełnieniu kluczowych warunków, Grupa CANAL+ przystąpiła do kolejnego etapu swojej rozłożonej w czasie inwestycji o łącznej wartości 300 mln dol., zwiększając swoje udziały w Viu do 30 proc. (dotychczas 26,1 proc. udziałów).

Jak informuje Grupa, ta dodatkowa inwestycja jest świadectwem zaufania Grupy CANAL+ do Viu i jej zespołu oraz zaangażowania w uczynienie Azji kolejnym motorem wzrostu poprzez strategiczne partnerstwo z Grupą PCCW w celu napędzania rozwoju Viu, wiodącej usługi streamingowej OTT w Azji, na Bliskim Wschodzie i w Południowej Afryce.

Oprócz rozłożonego w czasie finansowania w wysokości 300 mln dol., dalsza inwestycja, w opcji Grupy CANAL+, mogłaby skutkować zwiększeniem udziałów Grupy CANAL + w Viu do 51 proc.

Viu ma ponad 12 mln subskrybentów. Działa w oparciu o model AVOD + SVOD, czyli oferuje treści za darmo, ale z reklamami, albo na zasadzie subskrypcji, bez reklam. Biblioteka Viu obejmuje regionalne i lokalne treści premium, w tym seriale i programy lifestylowe z różnych gatunków, a także produkcje pod marką Viu Original.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...