reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Uwaga na fałszywe reklamy na Facebooku

dodano: 2024-03-08 18:09
autor: HP | źródło: CyberRescue

Fałszywka-Facebook-Wojciech-Cejrowski-FB-Cyberrescue-360px Oszuści od dawna wykorzystują wizerunek znanych osób, celebrytów, publikując fałszywe reklamy. Szczególnie dużo pojawia się ich na Facebooku w formie tzw. postów sponsorowanych, w których m.in. politycy, aktorzy i celebryci zachęcają do inwestycji. Jak wyglądają fałszywe reklamy na Facebooku?

CyberRescue
Fałszywka Facebook Kuba Woje FB Cyberrescue 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Uważaj na fałszywe reklamy na Facebooku!

Facebook po raz kolejny jest zalewany falą fałszywych reklam, głownie tych nakłaniających do inwestowania na podejrzanych witrynach. Tym razem oszuści, chcąc uwiarygodnić swoją ofertę, publikują spreparowane rozmowy z gwiazdami. Z treści dowiadujemy się, że takie osoby jak Wojciech Cejrowski, Sławomir Mentzen czy Kuba Wojewódzki zdradzają sekret szybkiego wzbogacenia się. Cała rozmowa ma sprawiać wrażenie owianej tajemnicą, a przekazane informacje podobno mają charakter poufny. To celowy zabieg, który ma wzbudzać ciekawość czytelnika.
 
Podejrzany wywiad z Mentzenem źródło: CyberRescue
Podejrzany wywiad z Sławomirem Mentzenem źródło: CyberRescue


Należy zwrócić uwagę, że wywiady są publikowane na podrobionych stronach, przypominających znane portale informacyjne, takie jak Gazeta.pl czy Onet.pl. W rozmowach poznajemy nazwy platform inwestycyjnych, kuszące kwoty, jakie można zyskać oraz co zrobić, żeby tak się wzbogacić. Żeby uwiarygodnić całość, oszuści dodają fałszywe komentarze, w których nieznani bliżej ludzie chwalą się swoimi zarobkami, co oczywiście jest bzdura do kwadratu. 

Jakie jest zagrożenie? 

Podane strony i wszystkie zawarte na nich informacje, są całkowicie fałszywe.

Witryny te, poza wymyślonym wywiadem, zawierają również linki do niebezpiecznych formularzy, wyłudzających dane: imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu. Po wpisaniu tych informacji, skontaktuje się z nami oszust, podający się za doradcę finansowego. W ten sposób będziemy nakłaniani do wpłacenia środków, pobrania pulpitu zdalnego czy przesłania skanów naszych dokumentów tożsamości.
 
Fałszywa platforma Ethereum
Fałszywa aplikacja Ethereum 2.0 ProAir  źródło: CyberRescue


Po wypełnieniu formularza, trafiamy na fałszywą platformę inwestycyjną. Wpłacenie na nią jakichkolwiek środków, jest jednoznaczne z pozbyciem się ich bezpowrotnie. Takie witryny szybko znikają z sieci, kontakt z “doradcami” się urywa, a my zostajemy z niczym. Przelanych środków najczęściej nie udaje się odzyskać.

Jak się chronić przed oszustwem?

Nie wierz w obietnice łatwego i szybkiego zysku i nie ufaj reklamom na Facebooku.

Wszelkie krzykliwe nagłówki, składające soczyste obietnice, omijaj szerokim łukiem.

Nie klikaj w przypadkowe linki i pamiętaj, żeby nigdy nie podawać swoich danych. Te informacje mogą trafić w niepowołane ręce i zostaną wykorzystane przeciwko Tobie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Media społecznościowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...