reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

28,2°E: Od lipca koniec The Box Plus Network

dodano: 2024-06-02 11:45
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

The Box Plus Network Dobiega końca kawałek historii brytyjskiej telewizji muzycznej. Channel 4 potwierdził datę zamknięcia 5 kanałów muzycznych (4Music, The Box, Kerrang!, Kiss i Magic TV) od 1 lipca br. na platformach Sky, Freesat i Virgin Media. Nadawca odchodzi od tradycyjnego nadawania linearnego na rzecz transmisji strumieniowej.

Box Kerrang Magic 4Music Kiss Upfront


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cały czerwiec The Box poświęci na przeszukiwanie swojego archiwum, aby pokazać widzom najlepsze teledyski z 32-letniej historii nadawania.
 

Od 1 lipca zamkniemy naszą sieć kanałów muzycznych Box Plus Network na wszystkich platformach, ponieważ ich skala nie jest już wystarczająca, aby zapewnić znaczące zwroty z inwestycji. Nasza strategia odzwierciedla zmianę pokoleniową w oglądaniu telewizji i obejmuje redukcję kosztów - szczególnie w działalności linearnej. To pozwoli nam lepiej inwestować w określone priorytety cyfrowe, aby zachować konkurencyjność w świecie globalnych konglomeratów rozrywkowych i mediów społecznościowych

- wyjaśnia Channel Four Television Corporation.


Koniec nie jest wielkim zaskoczeniem.
Pakiet The Box Plus Network przez dłuższy czas był zaniedbywany. Pomimo rosnącego znaczenia oglądania online, Channel 4 nigdy nie zintegrował kanałów ze swoją główną usługą przesyłania strumieniowego. Ponadto wycofał aplikację Box Plus Network na urządzenia mobilne.

W 2018 r. 4Music zaprezentował się jako kanał dla widzów pokolenia Z, wprowadzając szerszą gamę programów rozrywkowych. Sytuacja uległa odwróceniu w 2022 roku, kiedy 4Music opuścił Freeview na rzecz włączenia nowego kanału z rozrywką E4 Extra. 4Music został uruchomiony na nowo jako czysty kanał muzyczny, ale już tylko w technologii satelitarnej i kablowej.

Krótka historia kanałów muzycznych Channel 4.
The Box jest najstarszy - wystartował w 1992 roku jako kanał dostępny tylko regionalnie w telewizji kablowej, na długo przed zaangażowaniem w ten projekt Channel 4. Kanał pełnił rolę "szafy grającej", zawierającej wszystkie najnowsze hity. Widzowie mogli dzwonić, aby poprosić o odtworzenie ulubionego hitu.

Wydawnictwo Emap przejęło udziały w Box Television pod koniec lat 90-tych, kiedy pojawienie się cyfrowej telewizji satelitarnej (DVB-S) pozwoliło dotrzeć do szerszej widowni w Wielkiej Brytanii. Platforma satelitarna Sky ułatwiła także uruchomienie wielu siostrzanych kanałów. Wówczas wystartowały Kerrang!, Kiss i Magic, które były telewizyjnymi spin-offami marek należących do Emap.

Start naziemnej telewizji cyfrowej Freeview w 2002 roku po upadku ITV Digital umożliwił start kolejnego kanału muzycznego The Hits.

Emap sprzedał swoją działalność nadawczą firmie Bauer Media w 2007 roku, tworząc spółkę joint venture z Channel 4. Później kanały zaczęły być znane pod wspólną nazwą The Box Plus Network.

Po tym, jak Channel 4 przejął połowę udziałów (50%) w Box Television, został uruchomiony 4Music w 2008 roku (zastąpił The Hits). Brytyjski nadawca "czwórki" był już związany z telewizją muzyczną w połowie lat 2000, nadając kanał E4 Music.

W 2019 r. sieć The Box Plus Network została w całości przejęta przez Channel 4.

Zamknięcie pakietu Box Plus Network spowoduje, że platforma Freesat utraci 5 kanałów muzycznych. Dotknie to również widzów niekodowanego odbioru FTA w całej Europie z satelity Astra 2G (28,2°E).

Parametry techniczne: (do 30.06.2024 r.)
Astra 2G (28,2°E)
tp. 107 (11,264 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S / QPSK)
Kodowanie: brak (FTA)

- kanały TV: 4Music, The Box, Kiss TV, Kerrang!, Magic TV


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia kanałów


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...