reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Dźwięk stadionowy dla transmisji Euro 2024 w TVP

dodano: 2024-06-12 12:02 | aktualizacja: 2024-06-13 16:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Euro 2024 oficjalny nadawca Transmisje meczów Euro 2024 będą na kanałach TVP1 i TVP2 w telewizji naziemnej opatrzone w kilka ścieżek dźwiękowych do wyboru. Tym samym Telewizja Polska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy oglądając mecze piłkarskich Mistrzostw Europy niekonieczne będą chcieli słuchać komentarza.

TVP
Euro 2024 TVP dźwięk oficjalny nadawca


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Transmisje meczów Euro 2024 z 3 wersjami audio w TV naziemnej

Turniej piłkarski UEFA Euro 2024 rozpocznie się już 14 czerwca meczem Niemcy - Szkocja. Wczoraj informowaliśmy, że przez internet transmisję tego spotkania będzie można oglądać w 4 różnych wersjach (główna, z atmosferą stadionu, hawk-eye, z kamery trenerskiej), a do wyboru będą 4 ścieżki dźwiękowe: polska, angielska, z audiodeskrypcją oraz bez komentarza.

Dziś informację tę uzupełniamy o kolejną technologiczną ciekawostkę ze strony TVP. Od 13 czerwca br. nastąpi zmiana standardu nadawania dźwięku 5.1 w TVP1 i TVP2 w telewizji naziemnej DVB-T2. Zamiast kodowania E-AC3 stosowane będzie kodowanie AC-4. Nadawanie dźwięku podstawowego w stereo pozostanie bez zmian.

Nadawca będzie pokazywać na kanałach TVP1 i TVP2 dostępnych w telewizji naziemnej DVB-T2 transmisje meczów Euro 2024 z dźwiękiem w Dolby AC-4 5.1 z możliwością wyboru ścieżki audio z poziomu pilota telewizora. - Udostępnienie widzom kodowania AC-4 przez operatorów kablowych i satelitarnych będzie uzależnione od ich uwarunkowań technicznych - informuje TVP.

Poza standardowym komentarzem w języku polskim widzowie będą mieli możliwość wyboru dźwięku stadionowego, który stwarza wrażenie obecności na stadionie (bez komentarza), lub komentarza w języku angielskim. Dodatkowo możliwa będzie regulacja poziomu dźwięku komentatora względem dźwięku ze stadionu.

Możliwości te będą dostępne na telewizorach obsługujących kodowanie dźwięku AC-4, zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Cyfryzacji z dnia 8 grudnia 2020 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...