reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ Extra 1-4 i Canal+ 360 z koncesjami KRRiT

dodano: 2024-06-13 08:38 | aktualizacja: 2024-06-13 11:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/satkurier.pl

Canal+ 12 czerwca br. KRRiT pozytywnie rozstrzygnęła wnioski spółki CANAL+ Polska w sprawie udzielenia koncesji dla kanałów CANAL+ Extra 1, CANAL+ Extra 2, CANAL+ Extra 3, CANAL+ Extra 4 i CANAL+ 360. Kiedy start nowych kanałów sportowych CANAL+? Co zaoferują CANAL+ Extra 1-4 i CANAL+ 360?

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nowe kanały sportowe CANAL+

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podczas środowego posiedzenia podjęła uchwały w sprawie udzielenia koncesji na rozpowszechnianie następujących kanałów satelitarnych:

- o charakterze uniwersalnym:
  • CANAL+ 360
- o charakterze wyspecjalizowanym sportowym:
  • CANAL+ Extra 1
  • CANAL+ Extra 2
  • CANAL+ Extra 3
  • CANAL+ Extra 4

Prawdopodobnie na tych nowych kanałach będzie można oglądać mecze Ligi Mistrzów UEFA, dla których CANAL+ pozyskał wyłączne prawa do transmisji w Polsce (dotyczy to także Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA) na 3 sezony: 2024/25, 2025/26 i 2026/27.

Pierwszą transmisją w CANAL+ będzie mecz o Superpuchar UEFA, który zostanie rozegrany 14 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim, 20 i 21 sierpnia rozpocznie się faza play-off Ligi Mistrzów UEFA, której mecze również będzie można śledzić w CANAL+. Można się więc domyślać, że CANAL+ Extra 1-4 wystartują już w połowie sierpnia.

Negocjacje Polsat Box z CANAL+?

Jeszcze w maju Polsat Box zaczął informować swoich klientów, że od 1 lipca 2024 roku kanały CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4 nie będą dłużej dostępne dla abonentów Polsat Box. To kanały, na których można oglądać mecze PKO BP Ekstraklasy. Jednak ani rzecznik prasowy CANAL+, ani rzecznik prasowy Polsat Box nie wypowiadają się w tym temacie. Takie sytuacje często miały miejsce, kiedy trwały rozmowy między operatorami. Tu w grę wchodzi kwestia dalszego udostępniania kanałów Polsat Sport Premium w CANAL+ po utracie przez Telewizję Polsat praw do Ligi Mistrzów, a także dalszego oferowania kanałów CANAL+ Sport 3 i 4 w Polsat Box oraz wprowadzenia do oferty tej platformy CANAL+ Extra 1-4.

Jak wiadomo, negocjacje lubią ciszę, ale nie dotyczy to zniecierpliwionych tą sytuacją abonentów, którzy snują w internecie różne domysły. Według jednego ze scenariuszów, transmisje PBO BP Ekstraklasy zostałyby przeniesione z CANAL+ Sport 3 i 4 na kanały CANAL+ Extra 1-4, gdzie oferowana byłaby także Liga Mistrzów. Są to jednak tylko rozważania, które na chwilę obecną nie mają żadnego potwierdzenia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...