reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Euro Fest” w TVP, „Cafe Euro Cast” w Polsacie

dodano: 2024-06-12 17:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Telewizja Polsat/TVP

Euro Fest TVP Nadchodzą piłkarskie Mistrzostwa Europy. Z tej okazji TVP, która jest oficjalnym i wyłącznym nadawcą Euro 2024 w Polsce, uruchomi internetowe studio, z którego będzie nadawać na YouTube'a program „Euro Fest”. Również redakcja Polsat Sport przygotowała format internetowy: „Cafe Euro Cast”.

Studio internetowe TVP Sport w trakcie prób do programu „Euro Fest”, fot. TVP
Studio internetowe TVP Sport w trakcie prób do programu „Euro Fest”, fot. TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nowe studio TVP Sport i program „Euro Fest”

Trwa końcowe odliczanie do rozpoczęcia Euro 2024. Pierwszy dzień turnieju zbiegnie się też z otwarciem internetowego studia TVP Sport. W piątek,14 czerwca o godz. 10:30 na YouTubie TVP Sport nadany zostanie premierowy „Euro Fest” - program o luźnej tematyce, dotyczący turnieju w Niemczech. „Euro Fest” będzie miał rozrywkową formułę i będzie ukazywał nieco mniej piłkarską stronę Euro. Pierwszy odcinek poprowadzą Jakub Polkowski i Filip Kapica, a w kolejnych prowadzącymi będą również Aleksandra Pika, Dominik Pasternak, Filip Czyszanowski, Kacper Tomczyk i Patryk Ganiek.

Nowe studio internetowe to element strategii ukierunkowanej na młodszego użytkownika, informuje TVP. Na stronie internetowej tvpsport.pl oraz kanałach społecznościowych TVP Sport znajdą się skróty, gole, kompilacje zagrań, wywiady oraz kulisy prosto z nadchodzącego Euro. Co więcej, na kanale TVP Sport na YouTubie pokazany zostanie mecz otwarcia turnieju (Niemcy - Szkocja) w technologii hawk-eye.

Telewizja Polska posiada szeroki wachlarz praw sportowych, w tym do Euro 2024, Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi oraz częściowo do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Powstanie internetowego studia ma pozwolić jej lepiej „opakować” nadchodzące wydarzenia oraz przedstawić je w sposób najbardziej atrakcyjny dla młodszego widza. Będzie też wspomagać ruch użytkowników w środowisku digitalowym, informuje TVP.
 

- Nasza decyzja o stworzeniu studia internetowego wynika z chęci dostosowania TVP Sport do dynamicznie zmieniających się preferencji młodego pokolenia, które głównie korzysta z mediów cyfrowych. Jako wyłączny dysponent praw do transmisji wielu wydarzeń sportowych, chcemy wzbogacić ten kontent dyskusjami naszych ekspertów i efektywnie eksploatować go na naszej platformie oraz YouTube, aby dotrzeć do młodszych odbiorców - mówi Agnieszka Prachniak, kierownik Redakcji Informacji Sportowych i Mediów Interaktywnych TVP.

- TVP Sport dysponuje doskonałymi ekspertami - zarówno od strony produkcyjnej, jak i merytorycznej - którzy z pewnością doskonale poradzą sobie w nowej formule. Mamy wielu świetnych dziennikarzy, dla których powinniśmy znaleźć przestrzeń do rozwoju w Internecie. Na razie startujemy z programem na Euro, później na igrzyska, a do końca roku planujemy realizować inne stałe formaty - dodaje.

 

„Cafe Euro Cast” od 14 czerwca online i w Polsat Sport 1

Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała zupełnie nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
 
Cafe Euro Cast

Program „Cafe Euro Cast” to propozycja redakcji sportowej Polsatu opracowana specjalnie z myślą o piłkarskich Mistrzostwach Europy. Godzinny program tworzony jest w dynamicznej formule, sprzyjającej emisji w telewizji oraz internecie. Oprócz Polsatu Sport 1 audycję oglądać można także na portalu Polsatsport.pl, a po zakończeniu emisji, odcinki dostępne będą również na profilu Polsatu Sport w serwisie YouTubie.

Prowadzącymi godzinny program „Cafe Euro Cast” będą naprzemiennie Marcin Lepa, Szymon Rojek oraz Przemysław Iwańczyk. Kwartet stałych ekspertów tworzą natomiast byli reprezentanci Polski Maciej Żurawski, Tomasz Hajto i Marek Citko oraz dziennikarz Roman Kołtoń. W programie nie zabraknie również łączeń z wysłannikami na turniej w Niemczech, a także z zagranicznymi ekspertami i dziennikarzami z różnych krajów europejskich.

Integralną częścią każdego odcinka „Cafe Euro Cast” będą interaktywne wideoanalizy najciekawszych fragmentów meczów rozgrywanych podczas Mistrzostw Europy. Eksperci drobiazgowo omówią wszystkie kluczowe oraz kontrowersyjne sytuacje. Paliwa do dyskusji dostarczą również wszelkiej maści informacje okołoturniejowe, a także wywiady udzielane przez bohaterów mistrzostw. Każde wydanie „Cafe Euro Cast” będzie stanowiło dla kibiców wstęp do dnia meczowego i dostarczy im też porcję wartościowej publicystyki sportowej, gdy emocje po zakończeniu spotkań już opadną.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...