reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

6. Memoriał Ireny Szewińskiej w Super Polsacie

dodano: 2024-06-19 14:43 | aktualizacja: 2024-06-20 11:38
autor: Jan Borejko | źródło: Telewizja Polsat

6 memoriał ireny szewińskiej 2024 lekkoatletyka Polsat Sport 360x W czwartek 20 czerwca fanów lekkoatletyki czeka prawdziwe święto. Aż troje Mistrzów Europy zamelduje się w Bydgoszczy na 6. Memoriale Ireny Szewińskiej. Stawka uczestników kipi od polskich i zagranicznych gwiazd, które budują formę na IO w Paryżu. Gdzie i kiedy obejrzeć zawody Memoriału Ireny Szewińskiej?

Polsat Sport
6 memoriał ireny szewińskiej 2024 lekkoatletyka Polsat Sport 760x


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Trzy kanały Telewizji Polsat pokażą Memoriał Ireny Szewińskiej

Kibice zobaczą między innymi Natalię Kaczmarek, Wojciecha Nowickiego czy Pawła Fajdka. Znakomici lekkoatleci pracować będą także przy obsłudze medialnej zawodów, które będą transmitowane w Polsacie Sport 1, Polsacie Sport Premium 1 oraz ogólnodostępnym Super Polsacie, a także w streamingu internetowym Polsat Box Go.

Gwiazdy lekkoatletyki w Bydgoszczy

Zaledwie tydzień po zakończeniu lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, gwiazdy zawodów w Rzymie zawitają do Bydgoszczy. Złoci medaliści czempionatu Starego Kontynentu, którzy zaprezentują się polskiej publiczności to młociarz Wojciech Nowicki, kulomiot Leonardo Fabbri czy biegaczka Natalia Kaczmarek. Dla ostatniej z wymienionych 6. edycja Memoriału Ireny Szewińskiej będzie miała szczególny wymiar. Natalia Kaczmarek sięgając po złoto w biegu na 400 metrów w Rzymie pobiła przy okazji rekord Polski, ustanowiony 48 lat temu przez... Irenę Szewińską. Symbolika tego wydarzenia mówi więc sama za siebie.

Plejada gwiazd na stadionie i w redakcji sportowej Polsatu

W Polsacie Sport 1 oraz Polsacie Sport Premium 1 transmisja z 6. Memoriału Ireny Szewińskiej rozpocznie się już o godzinie 17:30. W studiu gościem Aleksandry Szutenberg będzie między innymi były znakomity biegacz – Marcin Lewandowski. Za wywiady reporterskie odpowiadać będzie z kolei jego znakomity kolega z bieżni – Adam Kszczot. Zarówno Kszczot, jak i Lewandowski to multimedaliści Mistrzostw Świata i Europy.

Od godz. 18:00 zawody oglądać będzie można także w dostępnym w NTC - Naziemnej Telewizji Cyfrowej Super Polsacie.

Poczynania lekkoatletów skomentują Przemysław Iwańczyk oraz dwukrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż – Artur Partyka. Cały 6. Memoriał Ireny Szewińskiej dostępny będzie też w streamingu Polsat Box Go.

Olimpijska forma coraz bliżej

Oprócz wymienionych już gwiazd, w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego rywalizować będą także m.in. Adrianna Sułek-Schubert (wielobój), Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Piotr Lisek i Emanouil Karalis (skok o tyczce) czy Jochem Vermeulen (srebrny medalista ME w biegu na 1500 m).

Zawody w Bydgoszczy mają złotą kategorię cyklu World Athletics Continental Tour i już to czyni je niezwykle prestiżowymi. Dodatkowego smaczku dodaje im też fakt, że odbywają się nieco ponad miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Oznacza to, że uczestnicy 6. Memoriału Ireny Szewińskiej traktują go jako istotny element przygotowań do najważniejszej imprezy sportowej tego roku, a rekordy wiszą w powietrzu.

Dla widzów kanałów telewizyjnych Polsatu jest to więc wyśmienita okazja, by śledzić postępy lekkoatletów w budowaniu olimpijskiej formy. A ta rośnie z każdym tygodniem, co doskonale pokazuje transmitowana w kanałach z rodziny Polsat Sport Diamentowa Liga. Wspomniana już Natalia Kaczmarek na kwietniowym mityngu DL w Chinach osiągnęła na 400 metrów czas 50,29 s., a miesiąc później w Norwegii jej rezultat wyniósł już 49,80 s. Z kolei medal i rekord Polski w Rzymie zapewniła sobie czasem 48,98. Gołym okiem widać więc, że Natalia Kaczmarek jest coraz szybsza, a w Bydgoszczy fani znów mogą być świadkami historycznego wyniku.

Plan transmisji - 6. Memoriał Ireny Szewińskiej 2024:

20 czerwca (czwartek)

17:30 Studio: 6. Memoriał Ireny Szewińskiej, Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1

18:00 Zawody lekkoatletyczne: 6. Memoriał Ireny Szewińskiej, Super Polsat, Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1
Komentarz: Przemysław Iwańczyk, Artur Partyka

21:30 Studio: 6. Memoriał Ireny Szewińskiej, Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...