reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

5 grudnia datą Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki

dodano: 2009-11-05 15:21 | aktualizacja: 2009-11-05 15:35
autor: Anita Dąbek | źródło: C+

Canal+ Okrągły Stół dla Polskiej Piłki odbędzie się 5 grudnia br. w Warszawie. W głównej debacie oraz panelach tematycznych weźmie udział Minister Sportu Adam Giersz oraz kilkudziesięciu reprezentantów środowisk związanych ze sportem: instytucji i organizacji, sponsorów, kibiców oraz mediów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Celem debaty na temat problemów i bolączek polskiego futbolu jest wypracowanie przez panelistów konkretnych i konstruktywnymi rozwiązań i działań dla poprawy kondycji rodzimej piłki.

Polskiej piłce potrzeba pozytywnych zmian i sukcesów na boiskach. Aby to nastąpiło, potrzeba w pierwszej kolejności konstruktywnego dialogu wszystkich przedstawicieli środowiska sportowego. Obecnie nie ma jednak platformy do takiej dyskusji, w szczególności pomiędzy skonfliktowanymi stronami, choć każdej z osobna z pewnością zależy na przyszłości polskiej piłki - powiedział inicjator przedsięwzięcia Bertrand Le Guern, Prezes Zarządu CANAL+ Cyfrowy. Z tego powodu i z racji naszego wieloletniego zaangażowania w rozwój polskiego futbolu wyszliśmy z inicjatywą zorganizowania Okrągłego Stołu dla Polskiej Piłki. Chcemy, aby jego efektem było wypracowanie konstruktywnych wniosków i podjęcie konkretnych działań - dodał Prezes Zarządu CANAL + Cyfrowy.

Organizowane przez CANAL+ spotkanie odbędzie się 5 grudnia br. w Warszawie. Udział w nim, oprócz Ministra Sportu Adama Giersza, potwierdzili już m.in. prezes PZPN Grzegorz Lato, prezes Ekstraklasy S.A. Andrzej Rusko, prezes spółki PL 2012 Michał Herra. W spotkaniu będzie uczestniczyło kilkudziesięciu przedstawicieli kluczowych dla polskiego sportu organizacji i instytucji, władz państwowych, organizacji kibiców, sponsorów polskiej piłki i mediów.

Formuła Okrągłego Stołu obejmie debatę otwierającą, podczas której uczestnicy przedstawią swoje oczekiwania, prace merytoryczne w panelach tematycznych oraz debatę główną, podsumowującą wyniki prac. W ramach panelowych dyskusji zostaną podjęte najistotniejsze dla dzisiejszego futbolu problemy, m.in.: rozwoju infrastruktury, systemu szkoleniowego, młodzieży, zarządzania piłką, planu dla reprezentacji, sędziowania. Zostanie także podjęty temat korupcji, kultury kibicowania i bezpieczeństwa na trybunach.

Przygotowując program debaty CANAL+ zwrócił się do środowiska, w tym także do mediów, z prośbą o wskazanie bolączek polskiej piłki oraz tematów do dyskusji.

Bardzo ważne jest dla nas, aby w spotkaniu wzięli udział wszyscy ci, którym zależy na dobru polskiej piłki. Wierzę, że w ramach debaty wypracujemy konkretne propozycje. Nie rozwiążemy wszystkich problemów, zacznijmy jednak działać już teraz, mówiąc tak dla polskiej piłki – dodaje Bertrand Le Guern.

Organizacja Okrągłego Stołu jest kolejnym przejawem aktywnego włączania się CANAL+ w szukanie pozytywnych rozwiązań oraz odbudowę pozytywnego klimatu wokół polskiego futbolu. We wrześniu br. podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy CANAL+ był współorganizatorem panelu dyskusyjnego Gdzie jest polska piłka nożna? Sukcesy i wyzwania profesjonalizacji polskiego futbolu z udziałem byłego selekcjonera francuskiej kadry piłkarskiej, Aimé Jacqueta, jednego z reformatorów francuskiej piłki. Kolejnym działaniem jest decyzja o wznowieniu w tym roku Piłkarskich Oscarów, jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Komunikaty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...