reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

HYLAS 1 i Intelsat 17 na orbicie

dodano: 2010-11-26 21:43 | aktualizacja: 2010-11-26 23:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: arianespace/intelsat

Arianespace W dniu 26 listopada Arianespace przy pomocy rakiety Ariane 5G z powodzeniem wyniosła na orbitę geostacjonarną dwa satelity Intelsat 17 (IS-17) i HYLAS 1. Rakieta Ariane 5 wystartowała z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej, o godz. 19:39 polskiego czasu, po czym oddzielenie satelitów nastąpiło o 22:54 naszego czasu. Intelsat 17 zostanie umieszczony na pozycji orbitalnej 66E zamiast IS-702, w pobliżu 68,5E, gdzie od 2001 r. stacjonuje Intelsat 10. HYLAS 1 należący do Avanti Communications z pozycji 33.5W ma dostarczać szerokopasmowy Internet z satelity, m.in. w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat 17 został zbudowany przez SS/L na platformie LS 1300 Omega i wyposażony w transpondery w paśmie Ku i C, zapewniając pokrycie w Azji, Europie i Afryce. Zastąpi on satelitę Intelsat 702, który również został zbudowany przez Space Systems/Loral i został wyniesiony w czerwcu 1994 r.


HYLAS 1 jest pierwszym satelitą Avanti Communications z siedzibą w Londynie, która sprzedaje satelitarne usługi szerokopasmowe dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Zaprojektowany i zbudowany przez EADS Astrium w partnerstwie z Indyjską Organizacją Badań Kosmicznych, HYLAS 1 zaoferuje szybkie usługi szerokopasmowe dla oddalonych obszarów wiejskich w całej Europie. HYLAS 1 trafi na pozycję orbitalną 33,5W.
 

- Intelsat 17 jest ważnym dodatkiem do naszej floty, co pozwoli nam rozszerzyć sukces w azjatyckiej sieci transmisji wideo znajdującej się na pozycji 68.5°E, na IS-10 - powiedział Dave McGlade, CEO Intelsat.

- To zwiększenie liczby transponderów tego satelity obejmują pasmo C i multi-kontynentalny zasięg, który jest atrakcyjny dla nadawców chcących rozwinąć dystrybucję w regionie, który rozciąga się w Azji, Europie i Afryce.

IS-17 jest częścią programu inwestycyjnego dziewięciu satelitów Intelsatu, największą w historii amerykańskiego operatora Intelsat. Program inwestycyjny ma zapewnić zwiększenie mocy i zdolności światowej floty Intelsat. Następnym satelitą Intelsata ma być Intelsat New Dawn, który ma trafić na orbitę pod koniec pierwszego kwartału 2011 r. i być zlokalizowany na pozycji 33E. Ten satelita ma dostarczyć nowe pojemności do transmisji i łączności bezprzewodowej, Internetu i aplikacji multimedialnych dla klientów z Afryki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...