reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HYLAS 1 i Intelsat 17 na orbicie

dodano: 2010-11-26 21:43 | aktualizacja: 2010-11-26 23:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: arianespace/intelsat

Arianespace W dniu 26 listopada Arianespace przy pomocy rakiety Ariane 5G z powodzeniem wyniosła na orbitę geostacjonarną dwa satelity Intelsat 17 (IS-17) i HYLAS 1. Rakieta Ariane 5 wystartowała z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej, o godz. 19:39 polskiego czasu, po czym oddzielenie satelitów nastąpiło o 22:54 naszego czasu. Intelsat 17 zostanie umieszczony na pozycji orbitalnej 66E zamiast IS-702, w pobliżu 68,5E, gdzie od 2001 r. stacjonuje Intelsat 10. HYLAS 1 należący do Avanti Communications z pozycji 33.5W ma dostarczać szerokopasmowy Internet z satelity, m.in. w Polsce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat 17 został zbudowany przez SS/L na platformie LS 1300 Omega i wyposażony w transpondery w paśmie Ku i C, zapewniając pokrycie w Azji, Europie i Afryce. Zastąpi on satelitę Intelsat 702, który również został zbudowany przez Space Systems/Loral i został wyniesiony w czerwcu 1994 r.


HYLAS 1 jest pierwszym satelitą Avanti Communications z siedzibą w Londynie, która sprzedaje satelitarne usługi szerokopasmowe dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Zaprojektowany i zbudowany przez EADS Astrium w partnerstwie z Indyjską Organizacją Badań Kosmicznych, HYLAS 1 zaoferuje szybkie usługi szerokopasmowe dla oddalonych obszarów wiejskich w całej Europie. HYLAS 1 trafi na pozycję orbitalną 33,5W.
 

- Intelsat 17 jest ważnym dodatkiem do naszej floty, co pozwoli nam rozszerzyć sukces w azjatyckiej sieci transmisji wideo znajdującej się na pozycji 68.5°E, na IS-10 - powiedział Dave McGlade, CEO Intelsat.

- To zwiększenie liczby transponderów tego satelity obejmują pasmo C i multi-kontynentalny zasięg, który jest atrakcyjny dla nadawców chcących rozwinąć dystrybucję w regionie, który rozciąga się w Azji, Europie i Afryce.

IS-17 jest częścią programu inwestycyjnego dziewięciu satelitów Intelsatu, największą w historii amerykańskiego operatora Intelsat. Program inwestycyjny ma zapewnić zwiększenie mocy i zdolności światowej floty Intelsat. Następnym satelitą Intelsata ma być Intelsat New Dawn, który ma trafić na orbitę pod koniec pierwszego kwartału 2011 r. i być zlokalizowany na pozycji 33E. Ten satelita ma dostarczyć nowe pojemności do transmisji i łączności bezprzewodowej, Internetu i aplikacji multimedialnych dla klientów z Afryki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...