reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

29.03 wyniesienie satelity Intelsat New Dawn

dodano: 2011-02-17 15:08 | aktualizacja: 2011-02-17 15:58
autor: Anita Dąbek | źródło: Intelsat

Intelsat New Dawn Satelita Intelsat New Dawn zostanie wyniesiony na orbitę w dniu 29 marca 2011 roku z Kourou w Gujanie Francuskiej. Intelsat New Dawn to pierwszy satelita prywatnego sektora telekomunikacyjnego Afryki. Joint venture pomiędzy konsorcjum prowadzonym przez Convergence Partners i Intelsat S.A., światowego dostawcę stałych usług satelitarnych, nowy satelita New Dawn wyposażony w 28 transponderów w paśmie C i 24 transponderów w paśmie Ku 36 MHz został przeznaczony specjalnie do zasilania infrastruktury krytycznej komunikacji dla afrykańskich klientów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Intelsat New Dawn będzie pracował na pozycji orbitalnej 32,8°E.

Dostarczony na czas i w ramach początkowo ogłoszonego budżetu w wysokości 250 mln dol., projekt Intelsat New Dawn został w około 90 % sfinansowany ze źródeł afrykańskich. Konsorcjum Convergence Partners obejmuje także strategicznego akcjonariusza Altirah Telecoms i nienastawioną na zyski Convergence Partners Foundation.

W przypadku wprowadzenia do użytku w drugim kwartale 2011 roku, Intelsat New Dawn będzie dostarczać pojemności dla afrykańskich operatorów usług bezprzewodowych, dostawców usług szerokopasmowych, sieciowych i medialnych. Wśród obecnych klientów Intelsat New Dawn są już: Vodacom International Ltd., Gateway Communications Africa (UK) Ltd., Bharti Airtel (pierwotnie zakontraktowany przez Celtel Nigeria) i Gilat Satcom.

Zamówiony w grudniu 2008 r. i zbudowany przez Orbital Sciences Corporation, hybrydowy satelita z transponderami w pasmach C i Ku zwiększy liczbę satelitów obsługujących Afrykę we flocie Intelsatu do 22. Spółka Arianespace została wybrana do wyniesienia satelity na orbitę. Dokona tego przy użyciu rakiety nośnej Ariane 5 ECA (Cryogenic Evolution type A). Rakieta nośna Ariane 5 niedawno została dostarczona do portu kosmicznego w Gujanie Francuskiej, gdzie jest przygotowana do misji.

Strona internetowa: http://www.intelsatnewdawn.com


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 719 zł Więcej...