reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Hispasat AG1 na orbicie w 2013

dodano: 2011-06-28 16:39 | aktualizacja: 2011-06-28 17:09
autor: Anita Dąbek | źródło: Hispasat/ESA

Hispasat AG1 Hiszpański operator satelitarny Hispasat przedstawił na Międzynarodowej Wystawie Lotniczej i Kosmicznej na lotnisku Le Bourget ostatni raport o nowym satelicie Hispasat AG1. Zostanie on wyniesiony w 2013 roku w ramach jednego z najbardziej awangardowych projektów Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) - „Small Geo”. Chodzi o satelity niewielkich rozmiarów umieszczane na orbicie geostacjonarnej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy intensywnej działalności zaprojektowano różne urządzenia i podsystemy satelity Hispasat AG1, a obecnie operator pracuje nad krytycznym przeglądem, by zamknąć określoną konfigurację.

Hispasat zaangażował do współpracy firmy OHB, Tesat, Thales Alenia Space Spain i Astrium CASA Espacio. Program obejmuje opracowanie ładunku Redsat. Jednym z celów jest przygotowanie branży na przyszłościowe multimedialne satelity komunikacyjne.

Przewidywany czas pracy satelity Hispasat AG1 to 15 lat. Będzie wyposażony w 20 transponderów w pasmach Ku i Ka i będzie dostarczać szeroki wachlarz usług telekomunikacyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...