reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

DVB-T zagrożona po 2015 roku?

dodano: 2012-02-27 09:45 | aktualizacja: 2012-02-27 13:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: Media Broadcast/satnews.de

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Niemiecki, techniczny operator usług Media Broadcast opowiada się za zachowaniem status quo, jeśli chodzi o naziemną telewizją cyfrową DVB-T w Europie. Wymaga to długoterminowego zagwarantowania pasm częstotliwości, które obecnie są wykorzystywane do transmisji z nadajników DVB-T. Po decyzji na ostatniej konferencji WRC w Genewie, częstotliwości te są częściowo zagrożone - twierdzi Broadcast Media. Od 2015 roku około 1/3 pasma aktualnie wykorzystywanego dla DVB-T w częstotliwościach 694-790 MHz może być przypisana równolegle dla sieci komórkowych. W opinii wielu uczestników rynku, zagraża to rozwojowi cyfrowej telewizji naziemnej. Byłoby to również zagrożenie dla niekodowanego odbioru sygnałów DVB-T.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Bernd Kraus, dyrektor generalny Media Broadcast, wypowiedział się dość ostro na temat zagrożeń dla NTC:

- Innowacja wymaga wiarygodności planowania. Pilnie potrzebne jest potwierdzenie długotrwałego wykorzystania obecnych częstotliwości transmisji. Wzywamy instytucje europejskie, niemiecki rząd i niemieckie kraje związkowe do wstrzymania realizacji postanowień konferencji WRC-12 dotyczących częstotliwości radiowych. Z umowami zawartymi w Genewie, sygnatariusze uderzą siekierą w korzenie cyfrowego sektora tv naziemnej - ostrzegł Kraus.

- Dostępne pasmo częstotliwości zostało już obcięte kosztem niemieckich nadawców telewizji w 2009 roku, bo około 20% częstotliwości nadawczych zostało przekazanych do sieci komórkowych w Niemczech. Dalsze przekazywanie częstotliwości będzie stronnicze i niewłaściwe - twierdzi Broadcast Media.

NTC jest ważnym elementem w cyfrowej dystrybucji programów telewizyjnych.

Technologia ta umożliwia telewidzom dotarcie do najczęściej oglądanych kanałów telewizyjnych przy niskich kosztach, do tego w poruszających się pojazdach i na urządzeniach przenośnych. Dodatkowe straty częstotliwości(według WRC-12), które są potrzebne dla NTC byłoby nie tylko niedopuszczalne z punktu widzenia konsumentów, ale byłoby >także sprzeczne z zasadami polityki konkurencji wymaganej infrastruktury.

Media Broadcast twierdzi, że nadal chce wnosić ważny wkład w rozszerzenie perspektywy naziemnej telewizji cyfrowej w przyszłości. Nowy standard DVB-T2 oferuje możliwość znacznego zwiększenia liczby kanałów i jakości transmisji. Ponadto, hybrydowe oferty są już możliwe do zastosowania, przenosząc treści z Internetu na ekran telewizora, co umożliwia włączenie dodatkowych usług telewizyjnych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...