reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Religia.tv dziękuje widzom za 5 lat nadawania

dodano: 2012-12-31 13:35 | aktualizacja: 2012-12-31 15:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacje własne/satkurier.pl/Gazeta Wyborcza

Religia_tv_www.jpg 15 października 2012 roku minęło 5 lat od rozpoczęcia nadawania przez kanał Religia.tv (Grupa ITI). Z tej okazji na antenie stacji emitowany jest filmik promocyjny, w którym twórcy kanału dziękują widzom za te 5 lat. W urodzinowym spocie znajdziemy fragmenty „Pisma Świętego”, które nawiązują do tytułów programów znanych z anteny Religia.tv. A jaka przyszłość czeka kanał? Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wraz z końcem 2012 roku kanał Religia.tv kończy emisję premierowych programów. Od stycznia 2013 roku na antenie zobaczymy już tylko powtórkowe produkcje własne i zakupione filmy. (więcej tutaj) Według pojawiających się doniesień, nadawca nie podpisuje też nowych umów z operatorami na dystrybucję kanału. (więcej tutaj)

Co więc dalej z kanałem Religia.tv?
Są trzy możliwe scenariusze:


1. Wraz z wygaśnięciem wszelkich zobowiązań wobec operatorów, z którymi Grupa ITI ma podpisane umowy na dystrybucję stacji Religia.tv, kanał zakończy nadawanie.
2. Są to tylko przejściowe kłopoty, które są związane z ogólnymi zmianami w samej Grupie ITI; za kilka miesięcy sytuacja unormuje się.
3. Poszukiwany jest inwestor, który będzie kontynuował projekt.

Przypomnijmy, iż jeszcze niedawno kanał Religia.tv był brany pod uwagę w rywalizacji w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), jako konkurent TV Trwam (Fundacja Lux Veritatis) w walce o jedno miejsce przeznaczone na kanał społeczno-religijny. Już po ogłoszeniu przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) dziennikarze Gazety Wyborczej zapytali księdza Kazimierza Sowę, szefa Religia.tv, czy weźmie udział w konkursie? 

- Nie mamy na dzisiaj ani takich zamiarów, ani środków na to. W 2013 roku będziemy nadal nadawać drogą satelitarną i kablową - odpowiedział.

Przypomnijmy, iż część osób osób związanych dotąd z kanałem Religia.tv tworzy obecnie nowy projekt - internetowy serwis Boska TV. (więcej tutaj)

Nadawcą kanału Religia.tv Telewizja Religia Sp. z o.o., należąca do Grupy ITI. Kanał dostępny jest w Polsce, w ofercie platform satelitarnych n, n na kartę, TNK/TNK HD, Smart HD, Orange TV, CYFRA+, Cyfrowy Polsat i wybranych sieci kablowych, a także w Holandii oraz Stanach Zjednoczonych (USA).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena Inverto 120 jasnoszara

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze jasnoszarym....

399 zł Więcej...