reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVS startuje w konkursie na MUX 1

dodano: 2013-02-27 13:48 | aktualizacja: 2013-02-28 11:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: media2.pl/satkurier.pl/wirtualnemedia.pl

TVS TV Silesia Telewizja Silesia W marcu 2013 roku telewizja TVS (TVS HD, TVS HD +1) zmienia swój profil. Zostało to przypieczętowane decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z dnia 21 lutego 2013 roku, w której określono nowy charakter programu jako edukacyjno-poznawczy, wzbogacony o audycje poświęcone tematyce Śląska.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według nadawcy, TVS stawia na ambitną ofertę programową, prezentującą walory kulturalne i naukowe Śląska oraz pozostałych regionów kraju, uwypuklając oryginalność każdego z nich. Kluczową rolę odegra rzetelne ukazywanie całej różnorodności wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą, udostępnianie na antenie dóbr kultury i sztuki, upowszechnianie wiedzy o środowisku naturalnym, zdrowym, ekologicznym trybie życia, prezentowanie zagadnień gospodarczych, naukowych, nowinek technicznych, czyli pokazywanie otaczającego nas świata w jego najróżniejszych aspektach. Program uwzględni również ofertę dla najmłodszych, edukując ich i bawiąc.

Elementem szczególnym, wyróżniającym ofertę programową stacji, będzie nauka gwary śląskiej. Tym samym nie zapominając o swoich korzeniach, TVS chce pokazać widzom z całej Polski piękno i wyjątkowość śląskiej gwary.

Przypomnijmy, iż na początku 2011 roku nadawca TVS planował start dwóch nowych stacji: muzycznej i kulturalno-naukowej. (więcej tutaj) Projekt muzycznej stacji Fresh TV został w październiku 2012 roku zawieszony (więcej tutaj), a druga stacja pozostawała dotąd jedynie w sferze planów.

Czy te zmiany oznaczają, że nadawca TVS wystartował w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), w którym jedno miejsce przeznaczone jest dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym?

Aktualizacja

- Z uwagi na zauważalny w wynikach oglądalności wzrost popularności programów o tematyce popularnonaukowej, programów dokumentalnych oraz audycji dla dzieci zdecydowaliśmy się zmienić profil. W związku z wprowadzaniem nowej strategii programowej, od jakiegoś czasu mamy już na antenie programy tego typu, więc niejako było to usankcjonowanie istniejącego stanu rzeczy. Dzięki temu obecnie możemy uczestniczyć w konkursie na MUX 1 - poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Marta Piotrowska, sekretarz programowa TVS.

- Telewizja TVS złożyła wniosek w konkursie ogłoszonym przez KRRiT na miejsce na pierwszym multipleksie, przeznaczone na kanał edukacyjno-poznawczy - powiedziała redakcji satkurier.pl Małgorzata Piechoczek, dyrektor TVS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...