reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Mount Everest z flagą TVP Poznań

dodano: 2013-04-02 16:40 | aktualizacja: 2013-04-02 17:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Poznań

TVP Poznań logo Poznański prawnik Bartłomiej Wróblewski wyruszył 27 marca 2013 roku na drugą wyprawę na Dach Świata. Zamierza zdobyć Mount Everest, najwyższy szczyt Ziemi oraz ostatnią pozostającą mu do zdobycia górę Korony Ziemi. Tym razem w ekspedycji na Everest himalaiście będzie towarzyszyć flaga z logo TVP Poznań.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnia wyprawa Bartłomieja Wróblewskiego, na co dzień dyrektora Instytutu Prawa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, skończyła się niepowodzeniem. Mount Everest pozostał niezdobyty.

Tegoroczna ekspedycja, co znalazło swój wyraz w jej nazwie „Everest 2013. Inaczej pisane”, będzie inna niż w zeszłym roku. Inaczej przebiegły przygotowania i trening. Zamiast m.in. wbiegania na schody jak w roku poprzednim, treningi biegowe do 30 km oraz więcej wyjazdów w góry.

Tym razem próba zdobycia Dachu Świata nastąpi od strony nepalskiej, a nie jak w 2012 roku tybetańskiej (chińskiej). Także okres aklimatyzacji będzie dłuższy o dwa tygodnie. W ramach aklimatyzacji planuje wejście na szczyt Lobuche (6.119 m n.p.m.). Zeszłoroczna wyprawa stała się wyprawą indywidualną, w tym roku będzie się wspinał w siedmioosobowej grupie wspinaczkowej (amerykańsko-indonezyjsko-polskiej.)

W przededniu wyprawy Bartłomiej Wróblewski zaproponował TVP Poznań przygotowanie okazjonalnej flagi, która będzie towarzyszyć wyjątkowej ekspedycji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Matrix HDMI 4x4 Spacetronik SPH-M44 4K

Matrix HDMI 4x4 MRS Professional pozwala na rozprowadzenie sygnału HDMI...

990 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...
reklama