reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Mount Everest z flagą TVP Poznań

dodano: 2013-04-02 16:40 | aktualizacja: 2013-04-02 17:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP Poznań

TVP Poznań logo Poznański prawnik Bartłomiej Wróblewski wyruszył 27 marca 2013 roku na drugą wyprawę na Dach Świata. Zamierza zdobyć Mount Everest, najwyższy szczyt Ziemi oraz ostatnią pozostającą mu do zdobycia górę Korony Ziemi. Tym razem w ekspedycji na Everest himalaiście będzie towarzyszyć flaga z logo TVP Poznań.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnia wyprawa Bartłomieja Wróblewskiego, na co dzień dyrektora Instytutu Prawa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, skończyła się niepowodzeniem. Mount Everest pozostał niezdobyty.

Tegoroczna ekspedycja, co znalazło swój wyraz w jej nazwie „Everest 2013. Inaczej pisane”, będzie inna niż w zeszłym roku. Inaczej przebiegły przygotowania i trening. Zamiast m.in. wbiegania na schody jak w roku poprzednim, treningi biegowe do 30 km oraz więcej wyjazdów w góry.

Tym razem próba zdobycia Dachu Świata nastąpi od strony nepalskiej, a nie jak w 2012 roku tybetańskiej (chińskiej). Także okres aklimatyzacji będzie dłuższy o dwa tygodnie. W ramach aklimatyzacji planuje wejście na szczyt Lobuche (6.119 m n.p.m.). Zeszłoroczna wyprawa stała się wyprawą indywidualną, w tym roku będzie się wspinał w siedmioosobowej grupie wspinaczkowej (amerykańsko-indonezyjsko-polskiej.)

W przededniu wyprawy Bartłomiej Wróblewski zaproponował TVP Poznań przygotowanie okazjonalnej flagi, która będzie towarzyszyć wyjątkowej ekspedycji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...