reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ostatniej Ariane 4 przeszkadza pogoda

dodano: 2003-02-14 09:10 | aktualizacja: 2003-02-14 09:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: Arianespace

ariane4_start_sk.jpg Ostatnia w 15-letniej historii rakieta Ariane 4 nie może wynieść amerykańskiego satelity Intelsat 907 z kosmodromu w Gujanie Francuskiej z powodu złych warunków pogodowych związanych z porą deszczową. Oczekiwana jest jeszcze poprawa pogody dzisiaj o 22.30 polskiego czasu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ostatnia rakieta Ariane 4 była gotowa do lotu nr 159 rano w środę 12 lutego, ale przeszkodził mocny wiatr ze złego kierunku. Start przekładano już dwa razy. O tej porze roku w Kourou jest pora deszczowa i trudno jest trafić na dobre warunki pogodowe. W przeszłości starty o tej porze były wielkokrotnie przekładane - to mała niedogodność kosmodromu w Gujanie.

Arianespace chce udanie wynieść ostatnią rakietą Ariane 4 ważnego satelitę (do tego amerykańskiego) Intelsat 907, który ma trafić na pozycję 27,5W i zastąpić Intelsata 605. Rakietę Ariane 4 zastąpi mocniejsza i ładowniejsza Ariane 5, a możliwości startowe z Kourou uzupełnią za rok rosyjskie Sojuzy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...