reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wywiad z nadawcą Kino5 ws. konkursu MUX 1

dodano: 2013-08-27 18:33 | aktualizacja: 2013-08-27 19:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

Polcast Jarosław Burdek, dyrektor ds. programowych, zakupu licencji i marketingu Tele5, udzielił wywiadu serwisowi satkurier.pl. Opowiedział w nim o udziale spółki w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), w którym rywalizuje ona o miejsce przeznaczone dla stacji filmowej z planowanym kanałem Kino5 (więcej tutaj). Jego wyniki mamy wkrótce poznać (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak Państwo komentują przebieg konkursu?

Prawdopodobnie już we wrześniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnie konkurs na nowe kanały naziemnej telewizji cyfrowej. 11 nadawców walczy jeszcze o miejsce przeznaczone na kanał edukacyjny oraz filmowy. Spółka Mediasat wystartowała w konkursie na MUX 1 z filmowym kanałem Kino 5 i oczywiście liczymy na wygraną.

Czy w razie ewentualnej porażki będziecie chcieli uruchomić kanał Kino5 w przekazie satelitarnym i kablowym?

Nie mamy tego w planach. Projekt kanału Kino5 przygotowany został specjalnie na potrzeby konkursu.

Co dalej z pierwszym konkursem? Państwo, razem z TV Trwam, odwołaliście się od wyników.

Na ten temat wolę się nie wypowiadać, ponieważ spółka Mediasat jest w sporze sądowym z KRRiT i ze względu na to, iż złożyliśmy wniosek w konkursie na MUX 1 na nowy kanał filmowy.Proszę o kilka zdań o projekcie Kino5, dlaczego to Wy macie wygrać?
 
Projekt telewizji Kino5 jest oparty na założeniu stworzenia nowej jakości kanału filmowego, którego oferta nie skupia się wyłącznie na przebojach kinowych z najbardziej popularnymi gatunkami filmowymi jak komedie czy filmy sensacyjne, ale przede wszystkim dostarcza pełną wiedzę i najszerszą gamę możliwości obejrzenia premier i klasycznych filmów polskich oraz kina europejskiego. Kluczowym założeniem projektu jest oparcie go na polskiej produkcji telewizyjnej, co jest bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie polskich widzów, których preferencje coraz bardziej zmierzają w kierunku lokalnej oferty programowej albo takiej, która posiada polski kontekst. Aby osiągnąć zamierzony cel, telewizja Kino5 będzie aktywnie uczestniczyć w przygotowywaniu i realizacji polskiej produkcji telewizyjnej, filmowej i serialowej, wspierać wszelkie akcje społeczne mające na celu ochronę własności intelektualnej polskich twórców (np. kampanie antypirackie) oraz promować przeglądy, festiwale i wszelkie inne imprezy kulturalne związane z polską kinematografią.

W ramówce telewizji Kino5 dominującą rolę pełniły będą  najciekawsze i docenione przez krytykę filmy polskie i europejskie, znajdą się także cykle dokumentalne i reporterskie, prezentujące najważniejsze wydarzenia filmowe sezonu ze szczególnym uwzględnieniem produkcji polskich i kina europejskiego. Ważnym elementem ramówki stacji będą także pozycje około filmowe czy traktujące szerzej tematykę filmową, np. program poświęcony prezentacji najciekawszej muzyki filmowej czy cotygodniowy kulturalno-rozrywkowy talk show, w którym prowadzący będą się spotykać z aktorami, twórcami i krytykami filmowymi.

Walory edukacyjne stacji będą podkreślone nie tylko poprzez projekcje specjalnie wyselekcjonowanych tytułów filmowych, ale również dzięki programowi poświęconemu historii rozwoju kina polskiego i światowego.

W ramach podnoszenia walorów interaktywnych stacji i przyjęcia strategii „blisko polskiego widza i jego oczekiwań”, telewizja Kino5 zaproponuje stałe pasmo filmowe, którego zawartość będą mogli wybierać sami widzowie.

W każdej fazie realizacji projektu telewizja Kino5 będzie korzystała ze wsparcia i stałego zaangażowania najznakomitszych polskich twórców filmowych i producentów telewizyjnych.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wywiady


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...