reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wywiad z nadawcą Kino5 ws. konkursu MUX 1

dodano: 2013-08-27 18:33 | aktualizacja: 2013-08-27 19:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

Polcast Jarosław Burdek, dyrektor ds. programowych, zakupu licencji i marketingu Tele5, udzielił wywiadu serwisowi satkurier.pl. Opowiedział w nim o udziale spółki w drugim konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), w którym rywalizuje ona o miejsce przeznaczone dla stacji filmowej z planowanym kanałem Kino5 (więcej tutaj). Jego wyniki mamy wkrótce poznać (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak Państwo komentują przebieg konkursu?

Prawdopodobnie już we wrześniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnie konkurs na nowe kanały naziemnej telewizji cyfrowej. 11 nadawców walczy jeszcze o miejsce przeznaczone na kanał edukacyjny oraz filmowy. Spółka Mediasat wystartowała w konkursie na MUX 1 z filmowym kanałem Kino 5 i oczywiście liczymy na wygraną.

Czy w razie ewentualnej porażki będziecie chcieli uruchomić kanał Kino5 w przekazie satelitarnym i kablowym?

Nie mamy tego w planach. Projekt kanału Kino5 przygotowany został specjalnie na potrzeby konkursu.

Co dalej z pierwszym konkursem? Państwo, razem z TV Trwam, odwołaliście się od wyników.

Na ten temat wolę się nie wypowiadać, ponieważ spółka Mediasat jest w sporze sądowym z KRRiT i ze względu na to, iż złożyliśmy wniosek w konkursie na MUX 1 na nowy kanał filmowy.Proszę o kilka zdań o projekcie Kino5, dlaczego to Wy macie wygrać?
 
Projekt telewizji Kino5 jest oparty na założeniu stworzenia nowej jakości kanału filmowego, którego oferta nie skupia się wyłącznie na przebojach kinowych z najbardziej popularnymi gatunkami filmowymi jak komedie czy filmy sensacyjne, ale przede wszystkim dostarcza pełną wiedzę i najszerszą gamę możliwości obejrzenia premier i klasycznych filmów polskich oraz kina europejskiego. Kluczowym założeniem projektu jest oparcie go na polskiej produkcji telewizyjnej, co jest bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie polskich widzów, których preferencje coraz bardziej zmierzają w kierunku lokalnej oferty programowej albo takiej, która posiada polski kontekst. Aby osiągnąć zamierzony cel, telewizja Kino5 będzie aktywnie uczestniczyć w przygotowywaniu i realizacji polskiej produkcji telewizyjnej, filmowej i serialowej, wspierać wszelkie akcje społeczne mające na celu ochronę własności intelektualnej polskich twórców (np. kampanie antypirackie) oraz promować przeglądy, festiwale i wszelkie inne imprezy kulturalne związane z polską kinematografią.

W ramówce telewizji Kino5 dominującą rolę pełniły będą  najciekawsze i docenione przez krytykę filmy polskie i europejskie, znajdą się także cykle dokumentalne i reporterskie, prezentujące najważniejsze wydarzenia filmowe sezonu ze szczególnym uwzględnieniem produkcji polskich i kina europejskiego. Ważnym elementem ramówki stacji będą także pozycje około filmowe czy traktujące szerzej tematykę filmową, np. program poświęcony prezentacji najciekawszej muzyki filmowej czy cotygodniowy kulturalno-rozrywkowy talk show, w którym prowadzący będą się spotykać z aktorami, twórcami i krytykami filmowymi.

Walory edukacyjne stacji będą podkreślone nie tylko poprzez projekcje specjalnie wyselekcjonowanych tytułów filmowych, ale również dzięki programowi poświęconemu historii rozwoju kina polskiego i światowego.

W ramach podnoszenia walorów interaktywnych stacji i przyjęcia strategii „blisko polskiego widza i jego oczekiwań”, telewizja Kino5 zaproponuje stałe pasmo filmowe, którego zawartość będą mogli wybierać sami widzowie.

W każdej fazie realizacji projektu telewizja Kino5 będzie korzystała ze wsparcia i stałego zaangażowania najznakomitszych polskich twórców filmowych i producentów telewizyjnych.

Dziękuję za rozmowę.

Również dziękuję.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wywiady


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...
reklama